Premier Włoch jest w swoim kraju… modowym trendsetterem

Opublikowano Czerwiec 18, 2014 | przez Dżordż

premier7

Od czasów Roberto Baggio Włosi nie podniecali się tak bardzo żadnym rodakiem. Premier Matteo Renzi zyskuje ich szacunek i podziw nie ze względu na fantastyczne umiejętności polityczne, a dzięki… ciuchom.

Kreatorzy mody z Italii nie mają wątpliwości – uważają, że ten koleś naprawdę potrafi się ubierać. Były burmistrz Florencji ma luz i poczucie smaku. Preferuje tradycyjne kolory, nie przesadza natomiast z garniturami, które wkłada tylko na najważniejsze okazje. Na co dzień nosi się raczej tak:

premier4

premier6

Firenze: inaugurazione del recupero di 6 alloggi di edilizia residenziale pubblica

Włoskie mammy są nim zachwycone. Marzą, by ich pociechy –  Carlo, Andrea czy inny Nicola – ubierały się równie dobrze kiedy dorosną. Z kolei gorące trzydziestolatki nie miałyby nic przeciwko temu, żeby zgrzeszyć z wyluzowanym Matteo.

A my? No cóż, sądzimy, że styl Renziego jest fajny.  Zawsze uważaliśmy, że politycy nieco przesadzają z tą oficjałką na co dzień. Wpadanie do radia o 7 rano pod krawatem, czy też chodzenie w garniaku na pierwsze lepsze święto straży pożarnej to jednak przeginka. Kto jest spięty „ubiorowo”, ten nie ma też luzu w parlamencie. A kto potrafi wystąpić publicznie w koszuli z rozpiętym guzikiem, tego stać też na przemówienia z fantazją.

Oczywiście trochę generalizujemy, ale umówmy się, nie jesteśmy wpolityce.pl, nie musimy być śmiertelnie poważni.

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑