Przypuszczalne nadchodzące trendy wśród hipsterów

Opublikowano Styczeń 28, 2014 | przez MB

Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że zjawisko hipstera zakorzeniło się we współczesnej kulturze na dobre. Dlatego postanowiliśmy zabawić się w trendsetterów i wybrać kilkanaście rzeczy, bez których w kilku najbliższych sezonach żadna chudzina w rajbanach nie będzie mogła się obejść.

Przewidujemy całkowity eklektyzm, zabawę formą i poszerzenie ulicznego pojęcia stylu vintage. To ostatnie rozwinięte zostanie o rokoko, które reprezentować będą legendarne angielskie peruki. W dobie szalonej popularności gier planszowych do łask powrócą również szachy, którymi młodzież chętnie będzie zawracać sobie głowę.

Hipsterzy zaczną masowo kupować zwierzaki. Gęsiami, szynszylami, mrówkojadami i aligatorami wykpią noszone w torebkach pieski celebrytek i staną się w swoim stylu jeszcze bardziej ostentacyjni. Ograniczanie się do wspólnych spacerów okaże się lame. Pływanie, jazda samochodem, jogging i trening karate w towarzystwie pupila zakasują wszystkie inne formy spędzania wolnego czasu jak Dawid Goliata.

Zafiksują się także na punkcie miejskich zanieczyszczeń, smogu i dziury ozonowej, co da kreatorom mody szerokie pole do popisu. Maski, maseczki, osłonki. W różnych kolorach i odcieniach. Wzory dopasowane do etui iPhone’ów i swetrów, które z mody nie wyjdą nigdy. Tak jak dresy i ortalion, bo szumnie powróci moda na wczesne lata 90. Wyobraźcie sobie widok hipsternii ślepo zapatrzonej w Vanilla Ice’a i zatrzymajcie go na dłużej. Już niedługo na ulicach polskich miast.

Niesamowicie rozwinie się ruch DIY. Dotychczasowe zakupy w second handach i na śmietniku zastąpi wyrób własny z materiałów dostępnych w każdym domu, takich jak worki na śmieci, papier śniadaniowy czy cerata. Z podobnych budulców zaczną tworzyć własnoręcznie mieszkania. Obsesja posiadania jak najmniejszej ilości rzeczy połączona ze wstrętem do pracy zaprowadzi ich do lepianek i ziemianek. W nich prać będą ręcznie bądź przy pomocy zyskującej drugą młodość tarki.

Naturalnie zachowany zostanie dysonans między wyglądem żebraka a zaawansowaniem technologicznym. Nawet za kilka lat, kiedy nie będzie już Facebooka, szanujący się hipster nie wyjdzie z domu bez iPhone’a wartego więcej niż cały jego dobytek. Ten z kolei skurczy się do rozmiarów kieszonkowych, dlatego będzie się ładnie prezentował obok tej wielkiej słuchawy. Ten trend rozprzestrzeni się najszybciej. Już teraz obnoszą się z nim takie gwiazdy jak Lenny Kravitz.

Pewne zmiany zajdą za to w stylizacji owłosienia. Jej ciężar zostanie przeniesiony z twarzy na klatkę piersiową. Szwedzki dywan strzyżony w arystokratyczny wąsik, przedłużona po samą szyję ścieżka miłości albo figlarne wzorki typu serduszko, trójkąt, jeleń to hit najbliższych sezonów. O wyborze deseniu decydować będzie pora roku. Generalnie duża swoboda i wolność. Jakby sam Edward Nożycoręki strzygł.

A skoro o ciężarze mowa, to spójrzcie na zamieszczone poniżej zdjęcia hamburgerów. Zdrowe odżywianie za kilka miesięcy będzie passe. Hipsterzy skoncentrują się na fast foodach, ponieważ na ekologiczne jedzenie nie będzie ich już stać (choć zaskakująco szybka przemiana materii nadal pozwoli im zachować swoje wysuszone jak morele budowy ciała). Przestaną przesiadywać też w Starbaksach i przeniosą się do dworcowych knajp, gdzie podaje się lurę czystą jak koszule Zygmuta Chajzera. W końcu staną się bardziej ludzcy i przystępni. Przypadkowy przechodzień chętniej schyli się, uśmiechnie i rzuci pieniążek.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na nieustający kult aparatu fotograficznego. Oblężenie hipsterów przeżyją wszelkiego rodzaju lombardy, antykwariaty, graciarnie, strychy i biura rzeczy znalezionych. Prawdziwym Świętym Graalem stanie się oryginalna camera obscura z XV wieku. Mniej ceniony, ale równie swag będzie aparat małoobrazkowy na błonę 35 mm Leica.

Ciężko jedynie wyrokować cokolwiek w temacie muzyki modnej wśród hipsterów za parę miesięcy, ponieważ te zespoły jeszcze się nie urodziły.

W najbliższym czasie uważnie śledźcie Wasze ulubione modowe blogi, dokładnie wertujcie katalogi i bacznie przyjrzyjcie się najnowszej kolekcji River Island. Odwiedźcie internetowe sklepy z gadżetami i szukajcie ogłaszających się fryzjerów klatek piersiowych. Poniżej nasze propozycje modowych hitów:

tarka

 

gęś

 

klata2

 

burger2

 

rower

 

peruka

 

wąsy

 

worek

vanilla3

 

szach

 

aparat

 

zanieczyszczenie

zwierz

maski

ziemianka

tele

klat

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , ,Back to Top ↑