Rok 2015 będzie najbardziej dochodowym w historii kina!

Opublikowano Grudzień 17, 2014 | przez MB

2015

Według wielu przepowiedni w 2015 roku świata miało już nie być. Okazały się one nietrafione. Ciekawe, czy ktokolwiek przewidział natomiast, że będzie to najbardziej kasowe 12 miesięcy w historii światowej kinematografii?!

Róg obfitość dla przemysłu filmowego zacznie brzmieć zaraz po Nowym Roku. W styczniu na ekranach pojawią się „Uprowadzona 3”, kontynuacja sensacyjnej serii z Liamem Neesonem w roli głównej, lecz to dopiero rozgrzewka.

Ręce powinni zacierać miłośnicy erotycznej literatury, komiksów, dinozaurów, science fiction, kina przygodowego, cyborgów, efektownych pościgów, Jennifer Lawrence, małych, żółtych stworków, literatury młodzieżowej i gier komputerowych. Głośnymi premierami można rzucać jak z rękawa.

grey2

Luty? „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Do kin wchodzi dzień przed Walentynkami, słodko. Jednocześnie pechowo, bo w piątek. Ale jeżeli ktoś tego dnia będzie miał niefart, to na pewno nie producenci filmu – stawiamy na pobicie rekordu otwarcia.

Marzec będzie względnie spokojny, ale już w kwietniu multipleksami zatrzęsie siódma części cyklu „Szybcy i wściekli”. W obrazie naturalnie zobaczymy Vina Diesela i Paula Walkera, dla którego była to ostatnia rola przed tragicznym wypadkiem. Dwójce towarzyszyć będzie nie kto inny jak Jason Statham!

Maj niewątpliwie należeć będzie do „Avengersów” z podtytułem „Czas Ultrona”. Film najprawdopodobniej osiągnie maksymalne wyniki w każdej z możliwych klasyfikacji. Niektórzy upatrują im konkurenta pod postacią „Krainy jutra”, która wychodzi w tym samym miesiącu, z iście gwiazdorską obsadą: George Clooney, Hugh Laurie. Publiczność na pewno będzie waliła tabunami.

Największy przypływ blockbusterów nastąpi jednak w czerwcu. Drugim po „Pingwinach z Madagaskaru” strzałem w dziesiątkę powinny okazać się „Minionki”, które bez wątpienia podbiły serca najmłodszych widzów. Wielką frajdę będą mieli też ci, którzy pamiętają kultowe filmy lat 80. i 90., lub po prostu kochają kino. „Jurassic World” i „Terminator: Genisys” to dwa najbardziej wyczekiwane tytuły przyszłego roku i jedne z najbardziej sensacyjnych powrotów na wielkie ekrany w ostatnich pięciu latach. Szczególnie, że w tym drugim zobaczymy samego Arnolda Schwarzeneggera i będzie to część, która rozpocznie całkowicie nową trylogię.

2015 3

Lato to czas superbohaterów. W lipcu losy świata będę zależeć od „Ant-Mana” (Paul Rudd, bardzo ciekawy wybór), w sierpniu zaś od „Fantastycznej Czwórki” (m.in. Kate Mara i Jamie Bell). Jest więc szansa, że nasza planeta przetrwa tę lawinę hitów. Istnieje też nadzieja, że o Czwórce w końcu powstanie naprawdę dobry film.

Sądząc po opublikowanym już trailerze, na wielkie widowisko zapowiada się nowa adaptacja „Piotrusia Pana” z Hugh Jackmanem w roli Czarnobrodego. Tzw. rozrywka dla całej rodziny. Rozrywką dla graczy powinna się za to okazać kolejna fabularna część „Hitmana”. Tym razem z dopiskiem „Agent 47”. Premiery obu filmów również zaplanowano na miesiące letnie.

Jesień przez pierwsze tygodnie może nieco uśpić czujność kinomanów, ale nie dajcie się nabrać. Już w listopadzie Katniss Everdeen będzie kontynuowała swoją walkę z autokratycznym Kapitolem w drugiej części „Igrzysk Śmierci: Kosogłos”.

2015 2

Wszystkie tytuły, o których czytaliście powyżej, swoje triumfy święcić będą jedynie do grudnia. Wtedy całą pulę zgarną „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”.

Pamiętajcie, że pisząc o sukcesach tych filmów mamy na myśli wyłącznie ich potencjał komercyjny. Przewidujemy, że w przyszłym roku kina zarobią rekordową liczbę pieniędzy. Zarówno na widzu dorosłym, jak i najmłodszym. Przede wszystkim jednak na tym, który od kina oczekuje głównie rozrywki. Co za tym idzie, wielkie utargi powinny odnotować wszelkie stoiska z popcornem, Coca-Colą i nachosami. Ten obfitujący w kinowe hity czas na pewno skrzętnie wykorzystają również producenci gadżetów, projektanci zabawek oraz wydawcy książek.

W 2015 roku posypie się wielka kasa.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑