Rosja dobiera się do Avengersów. Zarzuca im przemoc i okrucieństwo

Opublikowano Sierpień 11, 2014 | przez MB

marvel-superheroes

To była tylko kwestia czasu. Prędzej czy później Rosja musiała opleść swoje niegodziwe macki wokół bohaterów ratujących świat przez zagładą. Według Rosyjskiej Federalnej Agencji ds. Prasy i Komunikacji Masowej nowy tom Marvela zachęca do przemocy i okrucieństwa.

Ha! Koń by się uśmiał! Rosyjska Agencja, która sprzeciwia się przemocy i okrucieństwu. Zamiast wyjść na ulicę, czepia się komiksu. Trzeba mieć tupet.

O co całe zamieszanie?

W nadchodzącym zeszycie Avengersi naparzają się z Zimową Gwardią, czyli grupą superbohaterów z Rosji. Zanim dojdzie do pojedynku, Vanguard, czyli Czerwonogwardzista, który nosi na piersi sierp i młot, swoją drużynę z dumą (bo Rosja to naród dumny) przedstawia: Jesteśmy żołnierzami Federacji Rosyjskiej.

vanguard

Powyższa scena przedstawiania musi być wyjątkowo brutalna, bo wspomniana Rosyjska Federalna Agencja ds. Prasy i Komunikacji Masowej właśnie w niej widzi przemoc i okrucieństwo. Idąc tym tropem Agencja wkrótce dobierze się do wszystkich filmów, seriali, bajek, książek i komiksów, w których bohaterowie dopuszczają się bestialskiej czynności przedstawiania się.

Tak naprawdę przemoc i okrucieństwo to tylko pretekst, bajeczka wymyślona na poczekaniu jak wiele innych. Rosyjscy Agenci (tak przecież nazywają się pracownicy Agencji) poczuli, że Marvel naigrywa się z ich narodowej symboliki. Sprawa toczy się o zniesławienie sowieckich symboli i całej nieskazitelnej Federacji Rosyjskiej. Rozpoczęte zostało już nawet śledztwo, które w najgorszym wypadku może skończyć się ostrzeżeniem wydawcy komiksu. Dwa takie ostrzeżenia w ciągu roku = odebraniem licencji na publikację w Rosji.

Egmont (wydawca komiksu) jednak mało sobie z tego robi i komiks wyda tak czy siak, ewentualnie pozbędzie się sowieckich symboli. Wówczas nowy zeszyt Marvela będzie jeszcze bardziej pikantny, bo z politycznym podtekstem. Rosja zrobi z siebie głupka, a cały świat i tak będzie wiedział o jaką armię chodzi.

A abstrahując od kwestii politycznych, to jesteśmy przekonani, że Putin po prostu bardziej jara się bohaterami DC Comics!

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , ,Back to Top ↑