Russia, when the impossible happens

Opublikowano Marzec 15, 2015 | przez lucky bastard

GBXRVMJ

Nie tak dawno szczodry Władimir Putin szlachetnie obniżył swoją pensję o dziesięć procent. Wszystko po to, by ratować walutę i podupadającą gospodarkę. To miał być symbol, coś na zasadzie przykładu. “Ja mogę zarabiać mniej, to wy też! Ku chwale Rosji!”. I rzeczywiście, poskutkowało, bo dokładnie tyle samo ze swoich pensji zeszły… moskiewskie striptizerki.

Pomyślały, zresztą słusznie, że skoro tak zrobiła głowa państwa, to i one zejdą z cen jako ochotniczki i być może pociągną za sobą inne grupy zawodowe. Chociaż, tak się zastanawiamy, trudno powiedzieć, czy ktokolwiek będzie chciał się wzorować akurat na pannach kręcących tyłkami dla spoconych, pijanych facetów. Już widzimy sytuację, kiedy krok za nimi pójdą, dajmy na to, nauczyciele. Albo bibliotekarze.

Striptizerek w Moskwie na oko jest ich jakiś sryliard, więc sprawa rozwiązana. Dwa-trzy tygodnie i kurs Rubla skoczy pod samo niebo. Piękny gest uroczych, zgrabnych pań, które – jak wszyscy doskonale wiemy – nie rozbierają się dla pieniędzy. Dziesięć procent w tą czy w tą nie robi wielkiej różnicy. Liczy się idea. Bóg, honor, ojczyzna. Ostatnio co prawda z klientelą dość cienko, więc gości mają przyciągnąć darmowe drinki, tańce, machanie cyckami przed nosem i inne atrakcje, jako dodatek, zupełnie za friko. Najbardziej zainteresował nas jednak pomysł wynajmowania lóż biznesowych. Firmowa konferencja w klubie z dupami? Z przyjemnością. Dobijanie milionowej transakcji w towarzystwie nagich striptizerek? Oczywiście. Russia, when the impossible happens.

Putin dał przykład, dziewczyny podchwyciły. Co będzie dalej? Wydaje się, że jedynymi, która mogą pójść za ich przykładem, są uliczne prostytutki. A to przecież branża znacznie potężniejsza, generująca obroty większe niż wszystkie gazociągi świata. Gdyby one przekazały dziesięć procent zarobków na państwo, to z tak potężnym kapitałem Rosja mogłaby zwojować nie tylko Ukrainę, ale i pół Europy. A i panowie będą zadowoleni. Można?

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑