Rzecz, dzięki której powstanie miliard potężnie dobrych filmików

Opublikowano Listopad 18, 2013 | przez Gofrey

Rzadko piszemy o sztuce, a jeśli już nam się zdarza – najczęściej narzekamy i zrzędzimy (ujawniając tym samym swoją ignorancję, bo nie przekonują nas dzieła Rothko).

Tym razem chcielibyśmy pochwalić, wypromować i przyznać się przed wami, że naprawdę nie możemy się doczekać, aż sieć zaleją filmiki z wykorzystaniem tego – w gruncie rzeczy bardzo prostego – narzędzia. O co chodzi? Co jest, naszym zdaniem, zwiastunem kompletnej rewolucji w sztuce tworzenia krótkich youtube’owych filmików? Pixelstick. Pikselowy patyk, który umożliwia twórcom robienie magicznych zdjęć i filmów, mieszających w prosty sposób rzeczywistość z komputerowymi gifami.

Ciężko nam wyjaśnić o co tutaj dokładnie chodzi – mówiąc dość łopatologicznie pixelstick to patyk, który wyświetla obrazek przesuwając go piksel za pikselem. Coś jak reklamy sklepów spożywczych, które „przesuwają” promocyjne napisy, tylko bardzo wąskie i jako takie – bez praktycznego zastosowania. Patyczek daje bowiem magiczne możliwości dopiero wówczas, gdy zostaje użyty w „light painting”, czyli malowaniu światłem. To nic innego jak zdjęcia z długim czasem naświetlania, dzięki którym powstają takie foteczki:

cudo

Długi czas naświetlania połączony z „przesuwaniem” się obrazu po patyku skutkuje tworzeniem… Zresztą. Nie będziemy silić się na tłumaczenia. Patrzcie, podziwiajcie, jarajcie się, delektujcie znakomitą muzyczką i czekajcie razem z nami aż to dziadostwo rozpowszechni się wśród kreatywnych ludzi. Będzie co oglądać…

 

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑