Sekretarz Szymborskiej reklamuje orzeszki limerykami, czyli przesuwanie granic absurdu

Opublikowano Lipiec 25, 2014 | przez Gofrey

 rusinekk

Już od dawna jesteśmy wyznawcami teorii, że reklamy w Polsce, szczególnie te w telewizji oraz najpopularniejszych portalach z informacjami, to jakiś skomplikowany projekt masonów/Żydów/cyklistów/polskich polityków, który został skonstruowany wyłącznie w celu ogłupiania społeczeństwa.

Gdy słuchamy pioseneczek o podpaskach, nie wierzymy, że całość nie ma jakiegoś głębszego sensu, że całość nie służy jakimś wyższym celom, jakim jest na przykład rządzenie ogłupiałym społeczeństwem za pomocą komend wydawanych zwierzętom. Abstrahując jednak od teorii spiskowych i mówiąc zupełnie serio: nie potrafimy wyobrazić sobie, gdzie leży granica dla twórców reklam.

Gdy już myśleliśmy, że te feralne podpaski to szczyt możliwości, jedna z firm produkujących orzeszki… Cóż. Nie wiemy jak wam to przekazać. Zatrudniła byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej, poetę Michała Rusinka do… pisania limeryków na cześć orzeszków.

Limeryki. Promujące orzeszki. Sekretarz Szymborskiej.

Limeryki Rusinka mają być dowodem na znakomity wpływ orzeszków na kreatywność, a – by rozbudzić tę cechę u konsumentów – firma zadbała, by całości towarzyszył konkurs, właśnie na najlepszy limeryk „z lokowaniem produktu”. Oczywiście w jury zasiądzie Rusinek, który fachowym okiem oceni m.in. naszą propozycję.

Orzeszek ciężki do zgryzienia

Artysta zaciągnięty do jedzenia

A przecież płodny

Jest tylko głodny

Nie mamy wątpliwości cienia

Cóż, sam udział w reklamie to nic zdrożnego, ba, sądzimy, że skoro oszałamiającą karierę robią nawet nieśmieszni kabareciarze oraz skrajnie nieutalentowani muzycy, to i poetom należy się jakiś okruch z tego stołu. Ale… No, do chuja, limeryki o orzeszkach?!

Co następne? Opowiadania o praniu oceniane przez Sapkowskiego? Konkurs na parafrazę „Nie płacz Ewka” w reklamie prezerwatyw?

Psia kość, woleliśmy już te piosenki o podpaskach.

A na drugim biegunie reklamy i marketingu… Męskie granie. Tegoroczny Podsiadło nas mimo wszystko nie przekonał (nawet z możliwością napisania własnej zwrotki), ale już edycja z 2013…

 

Lepsze niż najlepszy limeryk w orzeszkowym konkursie.

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑