Selfie, cichy zabójca. Groźniejszy niż… rekiny!

Opublikowano Listopad 26, 2016 | przez lucky bastard

VmCFINFIBXJL

Pamiętacie może historię ancymona z Bytomia, który przyjechał do stolicy na koncert AC/DC, lecz nie wrócił już nigdy do domu, bo zapragnął mieć selfie wykonane podczas skoku do Wisły z Mostu Świętokrzyskiego? To sprawa sprzed ponad roku i pisaliśmy wtedy, że gość zasłużył na Nagrodę Darwina, którą przyznaje się: „by upamiętnić osoby, które przyczyniły się do przetrwania naszego gatunku w długiej skali czasowej, eliminując swoje geny z puli genów ludzkości w nadzwyczaj idiotyczny sposób”. Teraz wiemy, że popełniliśmy błąd. Ale to nie tak, że nie zasłużył. Ale jest tylko jednym z wielu.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy ze skali zjawiska. Prawdopodobnie nikt nie miał takiej świadomości do momentu, w którym grupa badawcza PreCog postanowiła podzielić się ze światem wynikami swoich badań. A te mówią, że w ciągu ostatnich dwóch lat na całym świecie 127 osób zmarło z powodu selfie. Przy czym nie mówimy tu np. o sytuacji, w której selfie doprowadziło do zabójstwa (dajmy na to – romans wyszedł na jaw przez samojebkę i mąż postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość). Nie, mówimy o przypadkach takich jak ten ze wstępu. O pogoni za jak najfajniejszym ujęciem.

127 ofiar. Do tego dochodzą jeszcze całe setki – lub tysiące, te dane trudniej sprawdzić – ciężej lub lżej rannych. Jeszcze raz – wszystko w imię pogoni za jak najfajniejszym ujęciem! Dla lajków!

Według raportu tzw. killfie najchętniej pstrykają sobie mieszkańcy Indii, z tego kraju pochodzi zdecydowana większość przypadków lekkomyślności, a kolejne miejsca zajmują Pakistan i USA. Z kolei jeśli chodzi o same szczegóły śmierci, to najczęściej dochodziło do porażenia prądem (15), w dalszej kolejności ataku dzikiego zwierzęcia (14) i niekontrolowanego użycia broni (13).

Najbardziej „urzekł nas” chyba przypadek dwójki młodych Rosjan, którzy postanowili zrobić sobie zdjęcie z odbezpieczonym granatem, ale… szukali lepszej pozy. Z ciekawości sprawdziliśmy też statystyki dotyczące zwierząt. Po to, by dowiedzieć się, jak bardzo niebezpiecznym zabójcą jest samojebka. Okazuje się, że należy ją umiejscowić… nad rekinami i lwami. Dane sprzed kilkunastu miesięcy mówią, że pierwsze zabijają średnio 10 osób rocznie, a drugie niecałe sto.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑