Setarbak Kopi i rzucanie Nokią w policję, czyli… Dżakarta jakiej nie znacie

Opublikowano Styczeń 18, 2015 | przez Tomas

7

Dżakarta – stolica Indonezji, największe w kraju miasto, mające kilka milionów mieszkańców. Podobno ten, kto był tam choć raz, nigdy już nie będzie taki sam. Jeśli potrafiłeś przetrwać w Dżakarcie, przetrwasz wszędzie. Jeśli poradziłeś sobie za kółkiem w tym mieście, nie będą ci już straszne żadne ulice. Jak to mówią o tym mieście: expect the unexpected. Zapraszamy na przegląd fotek, który mogły zostać zrobione… tam i tylko tam.

Pewnie słyszeliście już kiedyś, że Dżakarta to wiecznie zakorkowane miasto. Fotki ulicy składającej się z blisko dziesięciu pasów, kompletnie zawalone autami – i wzdłuż, i wszerz – to norma. Ha, a ktoś myślał, że Łódź i Warszawa są w godzinach szczytu zawalone…

1

Wszystko to sprawia, że mieszkańcy Indonezji muszą poszukiwać alternatywnych środków transportu. Dobrze by było, aby był to jednoślad, który zmieści się wszędzie. Jeszcze lepiej – jeśli można go dostosować do wyjątkowych, ekstremalnych warunków.

2 3

Wiadomo jednak, że życie na każdym z nas wymusza różne sytuacje. Przykładowo, kiedy zdecydowałeś się już na pojazd jednośladowy, a masz do zorganizowania przeprowadzkę – powstaje problem. Ale czy jest to problem… nie do rozwiązania? Wręcz przeciwnie. Krótka adnotacja – NIE PRÓBUJCIE TEGO W WASZYCH MIASTACH!

4 5 6

Że na drogach hardcore? Że ktoś wylewa wodę z Rolls Royce’a? Już lepiej było sobie kupić motorówkę…

8

OK, raport z ulic Dżakarty uznajemy za zakończony. Teraz drobne przykłady globalizacji i czerpania od Amerykanów wzorów konsumpcyjnych. Że może jakiś McDonald’s? Nie, to byłoby zbyt proste. W Dżakarcie możecie wpaść po kawę do Starbucks, no i sięgnąć po telefon BlackBerry.

9 10

A skoro już jesteśmy przy telefonach, to: mieszkaniec Dżakarty + wóz policyjny + Nokia 3310 =… No jak myślicie, co wychodzi z takiego równania? Jeśli wyszło wam to samo, co widzicie na zdjęciu umieszczonym w prasie, szacuneczek!

11

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑