Shot weekendu: Bitter Sweet Symphony

Opublikowano Luty 27, 2016 | przez MB

bitter sweet symphony

Cykl „Shot weekendu” to poradnik alkoholowy, w którym dowiecie się, jakie trunki są aktualnie na czasie i które warto spożywać by wyglądać cool. Poznacie również smaki, które być może dotychczas były dla was zagadką. W tym tygodniu pijemy w rytm piosenki The Verve.

Słynny przebój brytyjskiego zespołu znają chyba wszyscy. Charakterystyczny teledysk, w którym Richard Ashcroft  pewnym krokiem przemierza ulicę prawdopodobnie też. Włączcie więc sobie „Bitter Sweet Symphony” na cały regulator, a my tymczasem zajmiemy się alkoholem.

Drink o tej samej nazwie, co tytuł jednego z największych przebojów brit popu, to trunek dla tych, którzy pijąc nie lubią się zasłodzić. To kwaśny koktajl z intensywną nutą goryczy, w której słodkie składniki służą jedynie przełamaniu smaku. Został stworzony specjalnie z myślą o osobach preferujących drinki bardziej wytrawne. Istnieje więc możliwość, że paniom nie posmakuje.

Bazą Bitter Sweet Symphony jest Campari, czyli specyficzny likier, który nie każdemu od razu smakuje. Jego miłośnicy powinni być jednak zachwyceni. Zestawiony z ginem, sokiem pomarańczowym, a także popularnym napojem gazowanym Mountain Dew tworzy bardzo interesujący słodko-gorzki trunek. Taki, który podejdzie być może tym, którzy na co dzień za Camapri nie przepadają.

Chcąc zabawić się w domowego barmana i przyrządzić opisywany powyżej drink nie trzeba wielkich umiejętności i doświadczenia w przyrządzaniu koktajli.

Oczywiście w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się we wszystkie wymienione składniki i podać je w następujących proporcjach – 40 ml Campari, 40 ml ginu, 70 ml soku pomarańczowego. Mountain Dew lejemy „na oko” w takiej ilości, aby cały drink wypełnił szklankę po brzegi. Trzy pierwsze składniki mieszamy ze sobą w shakerze  i wlewamy do szkła. Potem dolewamy napój. Drink gotowy do spożycia.

Jako że nie jest to ani za bardzo wykwintny drink, ani ani trochę szlachecki, Bitter Sweet Symphony można przygotowywać o dowolnej porze i pić w codziennych warunkach, przed telewizorem albo w trakcie spotkania ze znajomymi.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑