Shot weekendu: Ojciec Chrzestny

Opublikowano Marzec 5, 2016 | przez MB

ojciec chrzestny

Cykl „Shot weekendu” to poradnik alkoholowy, w którym dowiecie się, jakie trunki są aktualnie na czasie i które warto spożywać by wyglądać cool. Poznacie również smaki, które być może dotychczas były dla was zagadką. W tym tygodniu „pijesz?” to propozycja nie do odrzucenia.

Zbieżność nazwy wybranego przez nas na ten weekend drinka z tytułem kultowego filmu nie jest przypadkowa. Mianem „Ojca Chrzestnego” ochrzczono bowiem drinka, którego najbardziej ulubił sobie niezapomniany Don Vito Corleone, czyli Marlon Brando. Słynny aktor pijał go ponoć bardzo często, także w czasach, w których tworzył postać głowy mafijnej sycylijskiej familii.

I bardzo dobrze się złożyło, że właśnie ten gwiazdor amerykańskiego kina kojarzony z twardym charakterem i męstwem w jego pierwotnym wyobrażeniu zasmakował w tym konkretnym zestawieniu alkoholi. Ojciec Chrzestny to bowiem mocny, wyrazisty koktajl na bazie whiskey, który rzadko kiedy bierze jeńców.

Być może dotychczas jedynym składnikiem, który pasuje do łychy była dla was cola, ale od dzisiaj to się zmieni. Można ją bowiem z powodzeniem zestawiać i zmieszać na przykład z amaretto jak to ma miejsce w przypadku drinka Godfather.

Proporcje są następujące – 35-40 mililitrów whiskey (sugerujemy Jacka Danielsa) oraz 20-35 mililitrów amaretto. Najlepiej dodać jeszcze dwie kostki lodu i będzie cacy. Takiemu drinkowi prawdziwemu koneserowi alkoholu ciężko będzie się oprzeć. Ci, którzy podchodzą do napojów wyskokowych rekreacyjnie a nie degustacyjnie, mogą mieć z nim jednak problem. Smak jest cierpki i intensywny i nie każde podniebienie będzie nim zachwycone.

Na pewno polecamy go za to nie tylko smakoszom, ale także wszystkim kinomanom. Ojca Chrzestnego warto chociaż raz spróbować przez wzgląd na legendarny film i żeby przynajmniej przez pół godziny poczuć się jak mafijny boss lub po prostu jak Marlon Brando.

A skoro Brando, to nie wyobrażamy sobie, że spożywając Ojca Chrzestnego nie będziecie palić papierosów i spoglądać na znajdujące się w okolicy damy uwodzicielskim spojrzeniem.

brando

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑