Shot weekendu: Pina Colada

Opublikowano Marzec 26, 2016 | przez MB

pina colada(1)

Cykl „Shot weekendu” to poradnik alkoholowy, w którym dowiecie się, jakie trunki są aktualnie na czasie i które warto spożywać by wyglądać cool. Poznacie również smaki, które być może dotychczas były dla was zagadką. W tym tygodniu pijemy na pełnym chillu.

W święta wielkonocne warto się trochę wyluzować. Nie pracować, nie myśleć o problemach, nie upijać się do nieprzytomności. Poza tym mamy koniec marca i trochę wolnego, na dworze jest coraz ładniej, a oczyma wyobraźni widzimy się już na urlopie. Krótko mówiąc, relaks. A jak relaks, to i drink, mało wymagający i czyniący małe spustoszenie w organizmie.

Pina Colada pochodzi z Puerto Rico. Drink po raz pierwszy został tam przyrządzony już w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. I choć nadal jest oficjalnym portorykańskim trunkiem, to dziś mało kto o tym pamięta, bo piją go ludzie na całym świecie. Piją go, bo jest lekki, efektowny i smaczny.

W tym napoju najważniejszy jest bardzo charakterystyczny, tropikalny smak, jaki daje połączenie dwóch smaków dominujących, czyli ananasa i kokosa. Pierwszego w postaci soku, drugiego w postaci śmietanki lub mleka kokosowego.  Żeby drink nie był za mocny i pozwolił się lekko odprężyć, ale jednak pozostał alkoholowy, w jego przygotowaniu stosowany jest pyszny, biały rum. Otrzymany w ten sposób aromat trudno pomylić z innym koktajlem.

Kierowcom zamiast rumu polecamy użyć soku pomarańczowego.

Przyrządzenie Pina Colady jest względnie proste. W shakerze umieszczamy dwie kostki lodu oraz wymienione wyżej składniki w następujących proporcjach: 30 ml rumu, 30 ml śmietanki / mleka kokosowego, 90 ml soku z ananasa. Po kilkukrotnym wstrząśnięciu zawartość shakera przelewamy do schłodzonej wcześniej w zamrażalniku szklanki z kruszonym lodem na dnie. Szklankę można przystroić niczym wielkanocny koszyczek – plastrem ananasa lub cytryny i kandyzowaną wiśnią.

Pina Coladę należy oczywiście pić na pełnym luzie, w wygodnej, najlepiej półleżącej pozycji, o dowolnie wybranej porze dnia i w nieograniczonych ilościach.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑