Sport: Anthony Joshua będzie wielkim pięściarzem

Opublikowano Czerwiec 7, 2015 | przez MB

joshua 3

Rok urodzenia: 1989, narodowość: Anglik, wzrost: 198 cm, zasięg ramion: 211 cm, liczba stoczonych walk: 13, liczba wygranych przed czasem: 13. Anthony Joshua może w przyszłości zostać królem wagi ciężkiej.

Ma dopiero dwadzieścia pięć lat i wszystko przed nim. W przeciwieństwie do Władimira Kliczki. Temu za chwilę stuknie czterdziestka i przyjdzie czas przekazania pałeczki. Ukrainiec najchętniej przekazałby ją właśnie młodemu Anglikowi, z którym niegdyś sparował. Za Joshuą przemawiają potężny atletyzm, talent i niespotykana u tak wielkich zawodników szybkość.  Pod koniec maja przekonał się o tym Kevin Johnson, którego Joshua dosłownie zmiótł z powierzchni Ziemi i przekonał, że już najwyższy czas zakończyć zawodową karierę. Podobnie postępował z innymi swoimi przeciwnikami, rozprawiając się z nimi maksymalnie w trzech rundach

joshua

Chociaż w ringu jest prawdziwą bestią, poza nim to człowiek z duszą na ramieniu i do rany przyłóż. Nie mówi brzydkich słów, dobrze się prowadzi, nie szasta pieniędzmi i ma poukładane w głowie. Przyświeca mu cel, do którego dąży konsekwentnie. Przykład braci Kliczko pokazuje, że właśnie tacy ludzie mają największe szanse na to, aby wspiąć się na sam szczyt.

Innym wzorem do naśladowania stał się dla młodego pięściarza Lennox Lewis, od którego przejął nawyk trenowania umysłu poprzez… grę w szachy. Joshua rozsądnie wybiera sobie idoli. Zarówno Lewis jak i Kliczko to pięściarze, których na ringu cechowała (cechuje) nie tylko siła, ale także intelekt. Brytyjczyka ciężko więc zaliczyć do często spotykanych w środowisku bokserskim półgłówków, którzy nie potrafią sklecić zdania. Na ich tle wyróżnia się nie tylko muskulaturą i techniką, ale również bystrością.

Co by jednak nie mówić o jego inteligencji, Anthony to przede wszystkim sportowiec. I to wysokiej klasy. Zanim przeszedł na zawodowstwo, został wicemistrzem świata amatorów oraz mistrzem olimpijskim. Na przestrzeni trzech lat (2009-2012) jako aspirujący do światowej czołówki pięściarz stoczył ponad dwadzieścia walk. Więcej już nie musiał. W 2012 roku pojechał na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, a w 2013 roku stoczył pierwszą zawodową walkę. Prawda jest jednak taka, że mógł ją mieć nagraną dużo wcześniej. Wolał poczekać, dojrzeć, coś osiągnąć. Plan zrealizował
a teraz pnie się w górę demolując kolejnych gości.

joshua 2

Celem, o którym było powyżej, jest oczywiście zdobycie wszystkich możliwych pasów i zostanie niekwestionowanym królem wagi ciężkiej. Wzorem Lewisa oczywiście, który swego czasu, podobnie jak bracia ze Wschodu, zdeklasował konkurencję i nie miał sobie równych. Eksperci, chyba trochę na wyrost, szukają też podobieństw z Muhammadem Ali. Joshua jednak nie jest tak krnąbrny, zna swoje miejsce w szeregu i wie, że aby walczyć o najwyższe laury musi nabrać doświadczenia. W jego przypadku sukces to jednak tylko kwestia czasu.

Wiecie co ma napisane na spodenakch? „Fcuk fear”.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑