Styl życia z.a.p.a.l.e.ń.c.a.

Opublikowano Kwiecień 22, 2013 | przez MB

zadowolony lebron

W liceum na pytanie Co chcesz robić w życiu? zawsze odpowiadałem, że pragnę być dziennikarzem. Koledzy pukali się w czoło i złośliwie komentowali: w dzień będziesz dymał na kasie w Tesco, a wieczorami skrobał te swoje recenzje. Nienawidziłem ich za to. Ale wiecie co? Skurkowańcy mieli rację.


Pracowałem już w call center, rozlewałem promocyjną kawę przechodniom i zapieprzałem na magazynie w wydawnictwie muzycznym. Rozdawałem też „Metro” w wieśniackim kubraku, myłem okna w ZUS-ie i stałem za barem klubu-mordowni, w którym o glana na mordzie było łatwiej niż o godną wypłatę. A skoro pozwoliłem, by moja godność została tak mocno zbrukana, nietrudno jest się domyślić, że jara mnie pisanie. Stąd mój debiutancki tekst dla Wyszło. Obecnie recenzuję też książki w jednym z portali, ale za to mi nie płacą, bo liczą na to, że najem się grafomanią Grocholi.

W ogóle za swoją twórczość dziennikarsko-redakcyjną nie ujrzałem jeszcze żadnego przyzwoitego hajsu. Bogata oferta bezpłatnych praktyk i staży, ciągnące się jak guma w gaciach okresy próbne oraz modny jak megginsy* (obczajcie to, legginsy dla facetów, szok i pożoga!) i kosmos na dupie** wolontariat to wszystko, co świat mediów ma do zaoferowania. Dlatego napieprzam na kilka frontów łapiąc copywriterskie fuchy, robiąc za przydupasa w dwóch instytucjach kulturalnych (poniższy tekst powstawał w trakcie przerwy w jednej z nich) i walczę o przetrwanie. Książki czytam tylko w tramwajach i na klopie, w pokoju nie sprzątam, bo nie mam czasu, żywię się jedynie chlebem, chipsami i marketową garmażerką. Regularnie raz w tygodniu łapię doła i wtedy dużo piję.

Podobno pasja to zajebista rzecz. Nicholas Sparks, ten koleś od „Pamiętnika”, który sprawił, że wszystkie laski w jednej chwili zamarzyły o bzykaniu się w deszczu, powiedział, że idzie ona w parze z zadowoleniem. Zapomniał dodać, że tylko wtedy, gdy jesteś Lebronem James’em.

*http://www.kimono.pl/Nowy-trend-Megginsy-robia-furore-s4971

** http://szafa.pl/tag/legginsy-galaxy/

 

Komentarze


Tagi: ,Back to Top ↑