Szmaciarze z TVP oddają Powstańcom hołd… za kasę

Opublikowano Lipiec 31, 2014 | przez kozak

eyes-dollar

Dopiero co pisałem o rzeczniku TVP, człowieku, którego wypowiedzi obrzydziły mi tę instytucję, a dzisiaj mamy tej historii ciąg dalszy. Telewizja Publiczna ponownie pokazała, jak żałosną jest instytucją. Ba, pokazała, że jest instytucją nawet bardziej żałosną niż do tej pory sądziliśmy.

Przypomnijmy: telewizja nie miała zamiaru dołączyć do akcji 70 sekund ciszy z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, a rzecznik na całą inicjatywą – ni mniej, ni więcej – naszczał. Biła od niego absolutna pogarda dla pomysłu, a także miłość do pieniędzy (strach przed ucieczką telewidzów). I właśnie tę miłość do pieniędzy postanowiło wykorzystać PZU. Po prostu – kupili te pieprzone 70 sekund. Kupili, a rzecznik TVP może żreć tę kasę, aż się udławi.

Ale tak naprawdę dopiero dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją iście żenującą. Rzecznik to rzecznik, może być niekompetentny i wygadywać idiotyzmy. Teraz już nie w gadaniu rzecz, ale w tym, że Telewizja Publiczna handluje minutą ciszy dla Powstańców. A handlowanie minutą ciszy dla Powstańców to rzecz najbardziej haniebna w dziejach TVP. Wkroczyliśmy w nową erę: erę, w której za szacunek dla historii trzeba państwowej instytucji zapłacić. To definitywny koniec dyskusji o „misji”.

Nawet Eska TV oddaje hołd poległym za darmo, a Telewizja Publiczna – za kasę.

Szmaciarze.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑