Szok – dziś upadł jeden z najstarszych stereotypów świata

Opublikowano Marzec 27, 2014 | przez Dżordż

Znajoma dała dziś rano na fejsbukowej tablicy post, który wywołał euforię. Ostatni raz Polacy podniecali się tak bardzo chyba kilka tygodni temu, gdy Backstreet Boys zawitali do Warszawy.

Co wzbudziło podziw pań i prośby panów o wysłanie żon na korepetycję do mojej koleżanki? Jedno proste, zwykłe z pozoru zdjęcie:

bigaj

Pewnie patrzycie na nie i nie widzicie nic niezwykłego. Torebka jak torebka, ręka jak ręka, skórzana kanapa jak skórzana kanapa. OK, zgoda. Za chwilę napiszę jednak jedno zdanie, które sprawi, że uznacie to foto za majstersztyk.

Gotowi?

No to proszę: koleżanka wyjechała w delegację na jedną dobę i była w stanie spakować WSZYSTKIE swoje rzeczy w tę małą torebkę.

Szok? Oczywiście. Gdy wspominam krótkie, kilkunastogodzinne wycieczki ze swoimi eks, do dziś bolą mnie plecy. Dziewczyny pakowały się jakby leciały na miesiąc do Chin, a nie jechały na dzień pozwiedzać np. Sandomierz.

Do dziś byłem przekonany, że świat jest po prostu tak skonstruowany, iż ciemnoskórzy mają większe penisy od białych, Hiszpanie grają lepiej w piłkę od Polaków, a kobiety biorą ze sobą na jakikolwiek wyjazd minimum tyle stuffu:

walizka

A tu proszę, spotkało mnie jednak zaskoczenie, i to duże. Dwudziesty siódmy marca Roku Pańskiego 2014 zapamiętam jako dzień, w którym zatrzymała się Ziemia, ponieważ padł jeden z najgłębiej zakorzenionych we mnie stereotypów. A że nie ma jeszcze nawet południa, to aż się boję, co jeszcze niezwykłego może się dziś zdarzyć.

Rosjanie oznajmią, że zaprzestają na zawsze picia wódki i podbijania państw ościennych?

Boguś Linda zdradzi w telewizyjnym wywiadzie, że już nigdy nie zagra żadnego twardziela i że brzydzi się bronią?

Tokyo Hotel przeobrażą się w kapelę death-metalową?

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑