Taksówkarze z poczuciem humoru na 2015

Opublikowano Październik 8, 2014 | przez MB

Dla niektórych taksówkarze to takie nieszkodliwe drobne cwaniaczki, dla innych wielcy naciągacze. Kierowcy ich nienawidzą, bo jeżdżą jak chcą – przepisy ruchu drogowego mając w głębokim poważaniu. Inni z kolei traktują ich jak informację turystyczną. W Polsce można o nich powiedzieć raczej więcej niepochlebnych rzeczy niż rozpływać się nad nimi w superlatywach.

Przeważnie smutni, zblazowani i zmęczenie życiem. Tematy rozmów z taksiarzami to najczęściej: pogoda, remonty, roboty drogowe, samopoczucie, boks, stara, mecze reprezentacji, polityka, narzekanie. Każda podróż taksówką w dużym polskim mieście powinna kończyć się zażyciem pigułki szczęścia.

Co innego taksówkarze z Nowego Jorku. Autor tekstu co prawda nigdy w tym zagranicznym mieście nie był, ale chętnie przejechałby się z jednym z tamtejszych kierowców.  Dlaczego? Bo mają do siebie dystans! Najlepiej świadczy o tym kalendarz, który przygotowali na 2015 rok. Niekiedy żenuje, niekiedy powoduje odruchowy facepalm, ale najczęściej uroczo bawi i przekonuje o niespotykanym w polskich realiach poczuciu humoru.

Tak się składa, że zdecydowana większość nowojorskich taksówkarzy to imigranci. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele fundacji, która ich wspiera.

Dobra, koniec tego biadolenia. Patrzcie i podziwiajcie:

taxi

taxi2

taxi5

taxi4

taxi3

taxi6

taxi7

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑