Test Wyszło: koszulki typu basic

Opublikowano Wrzesień 17, 2015 | przez MB

koszulka

T-shirt to podstawa każdej męskiej stylizacji casualowej. W dodatku wcale nie trzeba wywalać na niego wielkiej kasy. Teraz w każdej szanującej się sieciówce można znaleźć koszulkę typu „basic” w przystępnych cenach. Oczywiście t-shirt t-shirtowi nierówny (a może sieciówka sieciówce nierówna?). Warto więc wiedzieć, gdzie dbający o swój look mężczyzna może znaleźć najlepszą koszulkę.

H&M

Koszulki popularnego haendemu to stylowe produkty, na które można liczyć. Dostępne w podstawowych kolorach, ale bezpiecznie stłumionych lub pastelowych. Firma nie idzie w jaskrawe barwy, w których tak naprawdę mało któremu mężczyźnie jest do twarzy. Wykonaniu niewiele można zarzucić szczególnie, że w poniższym przedziale cenowym trudno wymagać najwyższej jakości. T-shirty dostępne są w różnych krojach, dekolty w łódeczkę albo w serek, dzięki czemu można dobrać je odpowiednio do sylwetki. Co więcej, na wieszakach można znaleźć modele stuprocentowo bawełniane. Większość jednak to sześćdziesiąt procent bawełny, czterdzieści poliestru. Wśród nich można znaleźć bawełnę ekologiczną.

Cena: od 19,90 zł do 29,90 zł
Ocena: 4/5

House

Podobnie jak w przypadku H&M w House również skład większości basiców to sześćdziesiąt do czterdziestu, ale nie ma nic o tym, że bawełna jest eko. Obecnie są za to dostępne modele z ciekawie zaznaczonymi guzikami pod szyją, o które warto się pokusić. Pozostałe to design zdecydowanie bardziej sportowy niż codzienny, który raczej nie przykuwa męskiej uwagi. W tej sieciówce jak zwykle gustowność zostaje zdominowana przez krzykliwość, na co dojrzały mężczyzna już pozwolić sobie nie może. Na szczęście same podstawowe t-shirty zachowane zostały w stonowanej kolorystyce, za co należy się plus. Ich sporym minusem jest jednak to, że dość szybko się kurczą i tracą swój blask.

Cena: od 24,99 zł do 34,99 zł
Ocena: 2,5/5

New Yorker

Nie wiedzieć czemu ubrania sprzedawane w New Yorkerze nie cieszą się wśród polskich klientów najlepszą renomą. A przecież na przestrzeni lat oferta sklepu mocno ewoluowała, szczególnie jeśli chodzi o modę męską. Sieć ma spory wybór koszulek typu basic oraz ich duży zakres cenowy. To wszystko przez to, że sklep dystrybuuje produkty różnych producentów. W zależności od tego t-shirty odpowiednio są nasycone bawełną. Najbardziej polecamy te od firmy Smog. Wizualnie właściwie w niczym nie ustępują tym dostępnym w popularniejszym haendemie, są różnorodnie krojone i mogą służyć na długo.

Cena: od 19 zł do 36 zł
Ocena: 3,5/5

Reserved

Znany i lubiany, ale ostatnio jakby trochę zapomniany w Polsce Reserved w kontekście mody męskiej ma dużo do powiedzenia. Nie o wszystkich jego produktach można wypowiadać się w samych superlatywach, ale jeśli chodzi o basici, to nie ma na co narzekać. Wiele wzorów i rodzajów dekoltów, męskie kolory, sto procent bawełny, przedział cenowy idealny. W dodatku są trwałe, nie niszczą się szybko w praniu, pasują do mężczyzn w każdym wieku. Wykonanie mocno na plus, koszulki są ładnie wykończone i zgrabnie się układają.

Cena: od 19,99 zł do 29,99 zł
Ocena: 4,5/5

C&A

Cenowo to koszulki najbardziej przystępne. Jeśli chodzi o jakość materiału, to mamy do czynienia z trzema stosunkami na korzyść bawełny (ta druga wartość to poliester): sześćdziesiąt do czterdziestu, siedemdziesiąt pięć do dwudziestu pięciu, dziewięćdziesiąt pięć do pięciu. Im więcej bawełny tym cena jest oczywiście wyższa. Z tym że w C&A, jak widać, nie gra ona aż tak dużej roli. Dlatego warto przyjrzeć się dokładnie temu, co wisi na wieszakach w sklepach tej sieci. A wiszą tam t-shirty ładne, schludne, bez wątpienia męskie, ale do bólu nudne, zwyczajne i poprawne. Krojone są bez żadnego polotu, główne modele to te z najbardziej tradycyjnym dekoltem, czyli „kurwa, za bardzo pod szyję”. Na szczęście są dobrze wykończone i da się je nosić, tak zwyczajnie po prostu.

Cena: od 14,90 zł do 29,90 zł
Ocena: 3/5

ZARA

Nie chcemy nikogo rozczarować, ani nikomu się narazić, ale uważamy, że ZARA nie daje rady. Ta sieciówka słynie z tego, że jej ubrania wyglądają efektownie, są drogie i pozują na ekskluzywne, ale są zrobione bez szału. To samo dotyczy t-shirtów. Zniekształcają się już po kilku praniach, potem źle się układają i nie robią już tak dobrego wrażenia jak wtedy na wieszaku. Zatem wybaczcie koledzy, wiemy, że to tak fajnie brzmi – „koszka z ZARY” – ale nie postawilibyśmy złamanego grosza na to, że jej zakup to rozsądny wybór. No, chyba, że jesteście przywiązani do znanego logo, wtedy nic nie poradzimy.

Cena: od 29,90 zł do 49,90 zł
Ocena: 2/5

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑