Test Wyszło: porównujemy jogurty pitne

Opublikowano Maj 14, 2015 | przez MB

Junge Frau trinkt Milch im Freien, Young woman drinking milk 6

Dla ludzi żyjących na przyspieszonych obrotach jogurt pitny to doskonałe rozwiązanie. Lekki i pożywny (choć niestety zawierający sporo cukru), a jednocześnie niezwykle praktyczny i poręczny. Istnieje tylko zagrożenie, że czasem w pośpiechu można wybrać ten niewłaściwy. Jesteśmy po to, by rozwiązać ten problem. W poniższym tekście testujemy najczęściej pojawiające się na półkach sklepowych produkty i doradzamy, po który można sięgnąć bez namysłu, a przy którym ręka powinna zadrżeć.

Bakoma Twist 2,5/5

07_02_bakoma_twist

Nie smakuje aż tak źle, jak sugeruje jego opakowanie, ale i tak gorzej niż powinien. Pierwsze kiepskie wrażenie pomaga zatrzeć szeroka gama smaków i wyobraźnia w ich komponowaniu. I to właściwie tyle, co można o nim napisać.

Danone Pitny 5/5

ale-pitny-but

Dowód na to, że nie trzeba mocno kombinować, by zasłużyć na wysoką ocenę. Danone Pitny to prosta butelka i zaledwie pare smaków, raczej tradycyjnych, niekoniecznie ekstrawaganckich. Zostały ze sobą jednak tak zmieszane, że każdy z nich tworzy poezję dla podniebienia. Napój jest lekki, delikatny, mocno owocowy i aromatyczny. Pycha.

Jogobella Do Picia 5/5

slider5

Powyższe słowa można śmiało przypisać także Jogobelli Do Picia. Jej dodatkowym atutem są kawałki owoców (nie tak olbrzymie jak w reklamie). Jak się okazuje, klucz do sukcesu tkwi w prostocie.

Danone Activia 3/5

419_430x350_activia-do-picia-195-g-435289

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny i najbardziej przereklamowany jogurt w zestawieniu. W smaku raczej specyficzny, mocno organiczny. Doceniamy fakt, że stara się być produktem zdrowym i dającym kopa na cały dzień, ale mimo wszystko ciężko się w nim zakochać.

Mlekovita Jogurt Polski 4/5

2-1

Powiedzenie „dobre bo polskie” w tym przypadku ma swoje uzasadnienie. Jogurt smakuje bardzo naturalnie, pięknie pachnie i rozpływa się na języku. Szkoda tylko, że tak ubogo prezentuje się pod względem wizualnym i w tłumie podobnych butelek łatwo go pominąć. Ktoś, kto na zakupy ma tylko chwilę, prawdopodobnie nawet go nie zauważy. Jeśli jednak nigdzie się nam nie spieszy, warto poświęcić chwilę na wyłowienie polskiej Mlekovity.

Jovi 4/5

Jogurty-Jovi-250g

Spotykany w dwóch postaciach, Duet oraz 0%. W obu wypada bardzo poprawnie. W pierwszym jako oryginalne owocowe zestawienia, w drugim jako dietetyczna i odżywcza przekąska. Jeden z najlepszych dostępnych na rynku produktów, na którym zawsze można polegać. Paleta smaków została umiejętnie wyważona, dzięki czemu marka jest bardzo uniwersalna i kojarzy się z przyjemnością o wielu wymiarach.

Milko Jogurt 3,5/5

imgres

Najbardziej oldschoolowy w naszym teście, pakowany tradycyjnie w kartony. Bardzo charakterystyczny. Smakowo przyjemny i łagodny. Producenci ewidentnie przyjmują kierunek minimalistyczny dawkując po jednym owocu. Najlepiej zdecydować się na żurawinę.

Fru Vita 2/5

852_01_3269

Zdecydowanie najsłabszy. Nie jest może obrzydliwy, ale za to smak trąci gumą balonową. Odstając wyraźnie od reszty nadgania kolejnymi owocowymi kompozycjami, ale nadal nie jest to najwyższa półka. W wersji klasycznej niczym się nie wyróżnia, smakuje nijako i po kilku łykach robi się mdły. Egzotyczne smaki wymagają dopracowania i wyeliminowania plastikowego posmaku.

Pod względem cenowym nie ma odchyłów. Wszystkie jogurty plasują się w przedziale 1.80 zł – 2.50 zł.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑