Toaletowy savoir-vivre dla mężczyzn

Opublikowano Czerwiec 8, 2013 | przez MB

zakazy

Etykieta nakazuje stosowne zachowanie w każdej sytuacji. Na przyjęciu, u rodziny i w szkole. Przy stole nie wypada bekać, na przystanku nie wypada się całować, mężczyzna nie powinien podawać kobiecie ręki jako pierwszy. W publicznym kiblu też panują zasady.

W swoich rozważaniach na temat reguł panujących w toaletach skupię się na miejscach przeznaczonych dla panów, ponieważ na tym się znam. Z damskiej korzystam wyłącznie w sytuacjach awaryjnych i nie wiem, jakie tam są obyczaje.

Toaleta składa się z trzech podstawowych sektorów: pisuary, muszle klozetowe i umywalka. Każdy z nich do odrębny zbiór zasad do opanowania.

Najpierw jednak zasady ogólne.

W publicznej toalecie, która może znajdować się w klubie, centrum handlowym albo na dworcu, bezwzględnie zachowujemy ciszę. Nie gadamy, nie śpiewamy, nie rozmawiamy ze swoim penisem. Nie wydajemy również odgłosów typu gwizd. Kibel to miejsce święte.

Pod żadnym pozorem nie patrzymy nikomu w oczy. Wchodząc do toalety pragniesz poczucia komfortu i odosobnienia. W kiblu jesteś sam, reszta świata się nie liczy.

Pod groźbą ucięcia kutasa, nigdy nie rób sobie zdjęć w kiblu. Szczególnie tych przed lustrem.

W każdym z wymienionych sektorów realizujemy potrzeby do których został stworzony. Ta reguła niekiedy może się wydawać trudna do przestrzegania, ale przy odrobinie dobrej woli jest to do zrobienia. W pisuarze wyłącznie siku, w klozecie jedynka i dwójka, w umywalce tylko mycie rąk.

W tym momencie płynnie przechodzimy do zasad przydzielonych do konkretnych części łazienki. Nie jest ich dużo, więc łatwo będzie Wam je przyswoić.

 Pisuar.

Najważniejsza jest zasada jednego pisuaru odstępu. Co najmniej. Nigdy nie wolno szczać ramię w ramię z innym użytkownikiem. Niezależnie od tego, czy jest to Wasz dobry kumpel, ojciec, czy szwagier.

Podczas sytuacji jedynkowej zabronione jest rozglądanie się na boki, zerkanie do dalszego zbiornika i podglądanie cudzych wacków. Toaleta to nie miejsce na lekcję anatomii ani leczenie kompleksów.

To też nie czas na pośpiech. Kiedy już dotarłeś do ziemi obiecanej, warto się tą chwilą nacieszyć. Uwolnij swoje przyrodzenie i lej, ile natura dała. Nie zważaj na ciągnącą się kolejkę oraz ponaglenia. To twoje sekundy. Pamiętaj, w kiblu jesteś sam.

Kiedy już nacieszysz się swobodą płynącą z opróżniania pęcherza, spokojnie zapnij rozporek oraz pasek. Nie odchodź od pisuaru, z rozpiętymi gaciami. To cię upokorzy.

Klozet.

W tym sektorze najbardziej istotny jest wspomniany powyżej komfort. Kiedy jesteś spięty i zestresowany oczekującą watahą, kret będzie wychodził opornie. Rozluźnij się, zrelaksuj, daj sobie czas na przemyślenia. Pomyśl o filmie, który ostatnio widziałeś, o przyjacielskim geście ze strony szefa, wspominaj beztroskie lata dzieciństwa. Pozwól sobie na chwileczkę zapomnienia.

Koniecznie zaznacz swoją obecność. Wyraźnym znakiem dla Twoich następców będzie prosty napis „byłem tu”, ale to zabawa dla uczniaków. Najlepiej więc narysować coś albo napisać wierszyk. Np. taki jak ten poniżej.

Za górami, za lasami,
żył Bin Laden z talibami.
Pewnego dnia we wtorek,
gdy miał ciulowy humorek,
zamiast „shift” na nacisnął „enter”
i rozpieprzył World Trade Center.

Żaden facet nie powinien brzydzić się deski klozetowej. Nie okładaj jej papierem toaletowym. Tylko baby srają „na Małysza”.

Sam papier również wymaga konkretnych zachowań. Bujdą jest, że trzeba brać wyłącznie tyle, ile potrzeba. Weź całą garść. Rozwijaj po same pięty. Baw się nim, owijaj szyję i łydki. Utoń w papierze i nie martw się, że nie starszy dla następnego. Obsługa klubu/centrum handlowego/dworca zaraz po Twojej wizycie dołoży kolejną rolkę. W ramach dobrego wychowania warto to zasugerować babci klozetowej.

W publicznej toalecie, tak samo jak w domowej, wskazane jest czytanie. Ale to rozrywka wyłącznie dla intelektualistów. Większość z nas nie nosi przy sobie „Procesu” Kafki. W tym wypadku zbawienne okazują się telefony komórkowe z Internetem i Facebookiem.

Jak pisałem na początku, klozet może służyć zarówno w sytuacjach dwójkowych, jak i jedynkowych. W trakcie tej drugiej, nie podpierdalaj. Szczaj na stojąco jak na samca przystało. Nawet jeśli miałbyś się podpierać głową.

Umywalka.

Kto nie myje rąk, ten burak i wieśniak.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑