Trójkąt dnia: stek Clarksona, rządy Wojciechowskiej i rocznica Ferdka

Opublikowano Marzec 16, 2015 | przez ZP

0cafdd4619b9c8d920c27d63d32f600f

Świat mediów, zarówno polskich jak i brytyjskich, ciągle jest oburzony zachowaniem Jeremy’ego Clarksona. Przypomnijmy: gwiazdor Top Gear dał w ryj producentowi programu, który nie zapewnił mu pożywnego, gorącego steku po całym dniu roboty na planie, a zamiast tego zaserwował tylko zimne przekąski.

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiemy, o co tyle rabanu. Przecież od lat wiadomo, że chłop głodny to chłop zły. Jak człowiek jest po kilkunastu godzinach ciężkiej roboty, to przy życiu trzyma go tylko myśl o ciepłym posiłku. Kiedy zamiast obiecanego dania dostaje się tylko jakieś pitu-pitu do przegryzienia, to całkiem normalne, że nerwy puszczają, a w konsekwencji pięści idą w ruch. Nie krytykujemy Clarksona, bo jesteśmy przekonani, że na jego miejscu zachowalibyśmy się tak samo.

***

Nowym posiadaczem pakietu większościowego TVN-u będzie  Scripps Networks Interactive, czyli koncern mediowy z USA, który jest m.in. właścicielem kanału Travel Channel, a także telewizji radzącej jak dbać o dom. Czytamy tę informację i zastanawiamy się, czy oznacza to, że pierwsza podróżniczka stacji, Martyna Wojciechowska, obejmie w niej wkrótce rządy? I czy jej prawą ręką będzie słynąca z czystości w swoich czterech kątach Małgorzata Rozenek? Przez myśl przeszła nam też sytuacja, w której to Wojciech Cejrowski zostanie pierwszym rozdającym na Wiertniczej. Ale to raczej niemożliwe, chyba nie narodził się Amerykanin na tyle liberalny i odważny,  żeby dać gwieździe WC Kwadransa aż taką władzę.

***

Fani kultowych polskich seriali piją dziś ze wzruszenia. I radości. Okazja? Szesnasta rocznica powstania „Świata według Kiepskich”! My jakoś nie mamy ochoty z tego powodu otwierać jakiejkolwiek butelki, zamierzamy natomiast pogratulować Andrzejowi Grabowskiemu za to, że wytrwał w tym szalonym, często głupawym sit-comie przez tyle lat. I przy okazji życzymy, co by udało mu się osiągnąć na planie serialu srebrne gody (jakby kto nie wiedział – ćwierć wieku). Jeśli dokona tego w dobrym zdrowiu psychicznym, proszę się do nas zgłosić16 marca 2024 roku: postawimy wówczas niezłą whisky, w cenie powiedzmy do 500 zł.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑