Tygodnik, który bije na głowę wszystkie inne w Polsce

Opublikowano Styczeń 23, 2014 | przez ZP

tele

Jeśli jesteście przekonani, że najchętniej czytanym w Polsce tygodnikiem jest „Newsweek” lub „Wprost”, muszę was rozczarować – obie te gazety nie mają szans w starciu z „Tele Tygodniem”, który dominuje na rynku w sposób równie spektakularny, co Floyd Mayweather jr w świecie boksu.

Średnio inteligentny szympans jest w stanie sprawdzić sobie program telewizyjny w internecie. Wystarczy np. wstukać adres www.tv.wp.pl i już, można ogarnąć co nam dzisiaj w pudle gra. Prostsze niż trafienie strumieniem moczu do kibla, prawda?

W tej sytuacji warto zadać sobie pytanie: po cóż kupować gazetę z programem, skoro tak łatwo można go ogarnąć w sieci?

Może są w niej jakieś epickie teksty? Przejrzałem i odpowiadam: zdecydowanie nie. Prosty język, nieutalentowani autorzy, szału nie ma. Nie ma również festiwalu piersi, to nie „Playboy”. To także nie „Pudelek”, więc nie możecie  spodziewać się w „Tele Tygodniu” wyznań pt. mój brat po pijaku zmusił mnie do seksu oralnego.

Ludzie o tym wiedzą, a i tak 26,02 %  procent z tych, którzy czytają tygodniki stawia na „TT”! Pismo to miażdży więc „Newsweeka” (8,72 %) czy inną „Politykę” (4,81 %).

Niewykluczone, że odpowiedzią na tajemnice sukcesu gazety są po prostu… emeryci. Starsza babcia nie wklepie adresu www, żeby sprawdzić co może obejrzeć wieczorem, wiekowy dziadek nie odpali na sraczu smartfona. Raczej woli wziąć gazetkę, którą może nie tylko poczytać, ale i podetrzeć się, jeśli akurat w mieszkaniu będzie papierowy red-alert.

Oboje uwielbiają natomiast zakreślać flamastrem na czerwono/zielono/żółto największe hity, jakie mogą obejrzeć w najbliższym tygodniu. W sumie, drogie wnuczki, dobrze, że robią to na papierze, a nie próbują atakować mazakiem ekrany waszych laptopów…

NAJPOPULARNIEJSZE TYGODNIKI W OKRESIE CZERWIEC – LISTOPAD 2013:

Tele Tydzień

26,02%

Życie na Gorąco

17,59%

Chwila dla Ciebie

13,94%

Angora

12,37%

Newsweek

8,72%

Auto Świat

7,03%

Wprost

5,81%

Twoje Imperium

5,20%

To & Owo

4,95%

Polityka

4,81%

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑