Uber wziął się za jedzenie online. Czy swoją działalność rozszerzy także w Polsce?

Opublikowano Styczeń 3, 2017 | przez MB

uber

Jeśli Uber stał się już waszą ulubioną firmą transportową i bez tej aplikacji nie wyobrażacie sobie dojazdu na imprezę i powrotu z niej, to teraz uważajcie. Już niedługo Uber być może zacznie dowozić wam jedzenie. To by dopiero była heca!

Wszystko dzięki apce UberEATS, która z powodzeniem funkcjonuje już w ponad pięćdziesięciu miastach na całym świecie, m.in. w Londynie, Barcelonie, Paryżu, Mediolanie, Amsterdamie i Wiedniu, i powoli zaczyna wykańczać lokalną konkurencję. Mocno trzymamy kciuki za to, żeby w planach był także podbój Warszawy, bo na papierze nowa usługa Ubera wygląda bardzo zachęcająco.

Oczywiście nie jest to nic, z czym nie mielibyśmy do czynienia wcześniej, ale zaproponowane przez kontrowersyjną firmę udogodnienia mogłyby sprawić, że w razie ewentualnego rozszerzenia działalności w Polsce, takie brandy jak Pizzaportal.pl lub Pyszne.pl, które mocno pracują na swoją pozycję, miałyby prawo poczuć się zagrożone.

Podstawę działania aplikacji stanowią oczywiście takie opcje jak wybór spośród dostępnych restauracji, wgląd do menu, wybór jedzenia, złożenie zamówienia i zapłata z wliczonymi już w cenę kosztami dowozu. Uber wiedział jednak, że musi dać klientowi coś więcej, żeby się przebić, no i dał. Na przykład pewność dowozu przez siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Albo komfort zamawiania jedzenia w zupełnie dowolnej cenie bez kwoty minimalnej jednego zamówienia. Całkiem zmyślnie dorzucił też kilka funkcji, które sprawdziły się w przypadku aplikacji transportowej. Klient płaci wyłącznie bezgotówkowo, a pieniądze pobierane są automatycznie z zarejestrowanej karty płatniczej. Ma też możliwość „śledzenia” dostawcy, więc od razu wie, gdzie aktualnie znajduje się jego upragnione pożywienie i kiedy może się go spodziewać.

W przypadku UberEATS bardzo istotne jest jeszcze jedno ułatwienie, którym nie mogą pochwalić się inne tego typu apki. Otóż Uber jest w stanie zrealizować zamówienie z dowolnie wybranej restauracji, nawet tej, która nie zatrudnia dostawców i oferuje dowozu. Bang! W tym upatrujemy jego największą przewagę, bo restauracji, w których podają świetną szamę jest mnóstwo i czasem aż żal jest z którejś rezygnować. Dzięki UberEATS wybór jest nieograniczony.

Bardzo dużym plusem jest także krótszy niż zazwyczaj czas dostawy, bo przecież sami dobrze wiecie jak szybko potrafi działać Uber.

Ponoć pierwsze kroki w stronę uruchomienia usługi w Polsce zostały już poczynione, ale póki co wszystko obraca się w sferze domysłów. Mamy nadzieję, że zdarzy się to szybciej niż później, bo choć działalność Ubera może budzić sporo wątpliwości, to nie da się ukryć, że umiejętnie wtopił się w polskie realia, stał się ważnym elementem codzienności wielu mieszkańców dużych miast i działa naprawdę sprawnie. A na rynku jedzenia online sprawność jest kluczowa. Przynajmniej z punktu widzenia klienta.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑