Ubierz się jak Hłasko

Opublikowano Marzec 21, 2014 | przez MB

marek-hlasko-moda-600x357

Nie tylko wystawy, nie tylko koncerty i nie tylko książki biograficzne mogą skutecznie przypomnieć wybitne osobowości. Odzieżowa firma BYTOM wzięła się na sposób i stworzyła BYTOM THE CULTURE ICONS, projekt kolekcji, dzięki któremu już niedługo będziemy mogli wyglądać jak Marek Hłasko.

Oczywiście tej dzikości spojrzenia, nonszalanckiego uśmiechu i męskich rysów twarzy nawet projektanci BYTOMIA nam nie zagwarantują, ale za to umożliwią podobną stylizację. Autor „Pięknych dwudziestoletnich” słynął z postawionego kołnierza, stylowych swetrów, rozpiętych pod szyją koszul i płaszczy. Co jednak najbardziej zainspirowało znaną markę, do końca jeszcze nie wiadomo. Do tej pory w celach promocyjnych BYTOM wykorzystał jedynie wizerunek samego pisarza. Spodziewamy się jednak, że będą to ubrania niezwykle męskie, dobrze dopasowane i eleganckie.

Marek Hłasko nie jest bowiem pierwszą postacią, której styl znana firma postanowiła odświeżyć. Jako pierwsza w serii BYTOM THE CULTURE ICONS ukazała się kolekcja poświęcona Zbyszkowi Cybulskiemu. Dla nas absolutny strzał w dziesiątkę. Tak powinien wyglądać współczesny mężczyzna.

cybul2

Sięgnięcie po sylwetkę i legendę jednego z najsławniejszych polskich pisarzy to odważny krok BYTOMIA. Hłasko kojarzy się bowiem nie tylko z wybitną literaturą, ale także z hulaszczym trybem życia, licznymi romansami, zdradami, awanturami i pijackimi burdami. Powszechnie znana jest też historia o tym jak podczas chrztu nie chciał wyrzec się Szatana. Z kolei mniej ta, wedle której podejrzany był o zabójstwo Bohdana Piaseckiego, syna politycznego działacza.

Był też lekomanem. Z drugiej strony byłe kobiety wypowiadają się o nim w samych superlatywach: wrażliwy, czuły, empatyczny, oferta innego świata. Z takim wizerunkiem i takim pisarstwem musiał zostać ikoną. Popkultura uwielbia postaci o biografii szerokiej jak czołg.

I takie, które są podobne do Jamesa Deana (kolejnym polskim odpowiednikiem został ogłoszony Tomasz Ziętek, „Rudy” z „Kamieni na szaniec”). Od tego podobieństwa nie mógł się uwolnić przez znaczną część swojego życia. Dopiero w późniejszych latach, kiedy zaokrąglił się i zdziadział, z Deanem miał tyle wspólnego co biomechanika z dojeniem krów.

Wcześniej obu panów łączył nie tylko wygląd, ale także zbliżony sposób ubioru: kurtka kanadyjka, proste dżinsy, kurtki stylizowane na mundury policyjne. Biografowie podkreślają jednak, że Hłasko nosił się już tak zanim obejrzał jakikolwiek film z gwiazdorem lat 50.

hłasko

BYTOM stara się by w ten sposób zaczęła się ubierać przynajmniej część Polski. Takie jest nasze wyobrażenie nadchodzącej kolekcji i nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby za ten product placement firma wysłała nam po kurteczce.

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑