Ulubieniec kobiet powraca, tym razem w roli genialnego matematyka

Opublikowano Lipiec 23, 2014 | przez ZP

Imitation-Game

W roli Sherlocka Holmesa sprawdził się znakomicie. Niski głos, przenikliwe spojrzenie, wygląd erudyty i talent aktorski. To wszystko sprawiło, że kilka moich koleżanek było gotowych z miejsca rzucić swoich partnerów i rozpocząć wspólne życie z Benedictem Cumberbatchem. Niebawem fanki będą mogły oglądać zdolnego Brytyjczyka w roli kolejnego geniusza – Alana Turinga.

W największym skrócie: Brytyjczyk był wybitnie utalentowanym matematykiem i logikiem. Jego niezwykłe umiejętności pomogły stworzyć maszynę, która łamała kod Enigma. Turing był także homoseksualistą, co w tamtych czasach uważano za chorobę i poważne przewinienie. Groziła mu odsiadka, żeby jej uniknąć postanowił poddać się terapii. Niestety, ta historia nie ma wesołego finału – zaszczuty przez rodaków matematyk popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 42 lat.

„The Imitation Game” to film, który pokaże ciekawą historię jego życia. Wierzymy, że tak solidny aktor jak Benedict znowu zda egzamin i zachwyci widzów. Cumberbatchowi będzie oczywiście towarzyszyć kilka znanych twarzy, jak chociażby przepiękna Keira Knigthley oraz Charles Dance i Mark Strong.

Światowa premiera filmu odbędzie się 21 listopada, miejmy nadzieję, że w Polsce pojawi się jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Na razie macie jego zwiastun, oczywiście ciekawy, ale nie ma co się nim podniecać, wiadomo, że nie sztuka zrobić dobry, kilkuminutowy trailer, sztuką jest spłodzić fajny, wciągający film. Oby Mortenowi Tyldumowi, który kręcił znakomitych „Łowców głów”, i tym razem udało się stworzyć coś godnego zapamiętania.

 

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑