Zostawić „księży”, czyli dla kozaków tylko kary naturalne

Opublikowano Wrzesień 24, 2014 | przez Gofrey

ksiadz

Jako normalni, w miarę zdrowi mężczyźni mamy genetycznie zakodowaną cząstkę idioty, który jest gotowy zaryzykować zdrowiem i życiem dla zaimponowania kobietom, przekroczenia własnych barier, czy z innych równie głupich pobudek. Biorąc pod uwagę tę sympatię dla każdego ryzykanta, który postanawia odpieprzyć coś kompletnie bezsensownego, byle poczuć trochę adrenaliny, nie możemy się zgodzić z rozpoczętym właśnie policyjnym śledztwem w sprawie „księży-spadochroniarzy”.

Zakładamy, że nie wszyscy znają sytuację, więc tłumaczymy o co kaman:  kilkanaście dni temu czwórka gości, prawdopodobnie instruktorów spadochroniarstwa, w przebraniach księży weszła na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Długie sutanny posłużyły im za kamuflaż – pod nimi ukryli bowiem spadochrony. Wykiwana ochrona nie mogła w żaden sposób podejrzewać, że na tarasie czterej śmiałkowie właśnie pakują się na gzymsy, z których następnie runęli prosto na plac Defilad.

 

Śledząc filmik łatwo wychwycić, że goście to stuprocentowi profesjonaliści, ale i nieźli psychole – w końcu nikt normalny raczej nie skacze nielegalnie i bez żadnego przygotowania terenu z najwyższego budynku stolicy. Wyczyn – jak to w przypadku głupich, ryzykownych i nagranych na taśmie wyczynów bywa – szybko zdobył serca internautów, a po kilku dniach odszedł w zapomnienie.

Do sprawy wraca jednak… policja, która zapowiedziała, że czterech przebierańców będzie musiało odpowiedzieć za naruszenie przepisów prawa lotniczego. Funkcjonariusze stołecznej komendy zaapelowali o pomoc w identyfikacji „złoczyńców”.

Naszym zdaniem – i trwamy przy nim zarówno wtedy, gdy pijani rzucamy się do bramkarzy w klubach, jak i wówczas gdy udowadniamy wszystkim, że potrafimy wyjść z domu przez balkon – durnej brawury nie wypada karać. Kiedyś każdego kozaka spotka zasłużona nagroda od większego kozaka, albo po prostu nieszczęśliwego wypadku przy kolejnej próbie udowadniania swej odwagi. Policja nie powinna się w to wszystko wtrącać, kary naturalne przewidziane dla nich (dla nas wszystkich?) w tym wypadku w zupełności wystarczą.

A pomysł przemytu spadochronów pod sutanną – czapki z głów!

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑