Wiemy, kto będzie czytał nazwy stacji drugiej linii metra!

Opublikowano Październik 29, 2014 | przez ZP

Gudowski

Transport to jest dla mieszkańca Warszawy bardzo ważna sprawa. Jeżdżąc z pracy do domu, z domu na imprezy, z imprez do szpitala, co by opatrzeć powstałe po pijaku rany, chcemy komfortowych warunków w autobusach, tramwajach i metrze. Chcemy, żeby podróż, zajmująca nam codziennie pewnie średnio z godzinę, przebiegała miło. Jednym z czynników, który mocno wpływa na jej jakość, jest głos człowieka czytającego nazwy poszczególnych przystanków/ stacji.

Wymagamy, aby był wyjątkowy. Przyjazny jak pozdrowienie ukochanego dziadka, rozgrzewający niczym herbatka z rumem zimą. Te warunki spełnia niewątpliwie Ksawery Jasieński, od lat użyczający swojego głosu pierwszej linii stołecznego metra. Facet brzmi kapitalnie:

 

Jasieński mógłby czytać nawet książkę telefoniczną albo instrukcję obsługi snopowiązałki, a i tak tysiące ludzi słuchałoby go z zachwytem. W Polsce ładnym głosem dysponuje jednakowoż nie tylko pan Ksawery. Pomne tego faktu władze stolicy wspólnie z Polskim Radiem przeprowadziły niedawno wyjątkowy konkurs: na człowieka, który będzie czytał nazwy stacji drugiej linii metra. Wzięli w nim udział nie tylko faceci. Wystartowały m.in. znane i lubiane aktorki, Krystyna Janda oraz Danuta Stenka. Za „rywali” miały znanych lektorów, znanych z czytania filmów, a nie wyglądu: Andrzeja Matula i Macieja Gudowskiego.

Mimo iż większość z was nie rozpoznałaby ich na ulicy po twarzy, mimo że panie są dużo bardziej kojarzone w skali Polski, ale i Warszawy, muszą obejść się smakiem. Naród zadecydował bowiem, że to właśnie Gudowski stanie się drugim Jasieńskim. Pan Maciej otrzymał aż 47 % głosów, dla porównania Stenka miała niespełna 18, a Janda – niecałe 16. Po wszystkim zwycięzca nie ukrywał swojej radości, ale i chyba wzruszenia:

 

Wybór Gudowskiego to głównie zasługa… mężczyzn, którzy nie wyobrażali sobie w roli lektora kobiety i hurtowo zagłosowali na pana Macieja. Większość pań, które oddawały swoje głosy, wolało przedstawicielkę swojej płci. Głośno mówiły o tym m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także… sama Janda.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑