YouTube’owi znów zebrało się na wspominki. Oto Rewind 2016

Opublikowano Grudzień 22, 2016 | przez ZP

Życie youtube-rewind-2016-group-2

Opublikowano Grudzień 22, 2016 | przez ZP

0

Jeśli myślicie, że z trendami w internetowym wideo byliście przez ostatni rok na bieżąco – macie szansę to sprawdzić. Jeśli nie – nadrobić. YouTube jak co roku wypuścił wideo, na które od kilku lat wyczekuje się z niecierpliwością. Rewind roku 2016, czyli najpopularniejsze filmy i filmiki ostatniego roku złączone w jedną całość.

Przede wszystkim trzeba YouTube’owi przyznać, że z każdym rokiem robi to coraz lepiej. Ostatnio przeglądaliśmy kilka Rewindów w tył i choćby ten z 2012 w porównaniu z najnowszym kompletnie nie wytrzymuje konkurencji. Generalnie próbując zmieścić w kilkuminutowym wideo pewnie koło setki trendów, gwiazd i piosenek, w większości przypadków wyszłaby kolorowa kupa. Przerost formy nad treścią.

Ale nie w tym przypadku.

YouTube po prostu robi to dobrze. Ze smakiem. Z doskonale dobraną muzyką, za której miksowanie w tym roku zabrał się nie byle kto, bo The Hood Internet we współpracy z Major Lazer. Z kolorytem i w taki sposób, że nie ma szans, by skończyło się na jednym oglądaniu. Dając przy tym ogrom satysfakcji, gdy załapiecie przynajmniej co którąś aluzję, szczególnie te mniej oczywiste.

I tak gościa od Pen Pineapple Apple Pen, Mannequin Challenge czy nawiązanie do najbardziej pamiętnej sceny nowego sezonu Gry o Tron bez problemu wyłapie każdy. Są też tęczowe bajgle miażdżone prasą hydrauliczną, Flip The Bottle, nawiązania do Igrzysk w Rio, Pokemon Go, najbardziej pamiętnych scen z teledysków, jak otwierająca drzwi zatopionej świątyni Beyonce czy wielkie łoże pełne nagich ludzi z wideo Kanye Westa… Słowem wszystko, co zalewało wasze tablice na Facebooku i co wirusowo zdobywało w sieci coraz większą popularność.

Nie ma niestety w tym roku polskiego akcentu (w jednym z Rewindów był to pies w kostiumie pająka Wardęgi). Ale to bynajmniej nie jest argument, by – jeśli jeszcze nie widzieliście – nie odpalić najnowszego. Naprawdę warto.

A poniżej łapcie Rewindy z poprzednich lat. Naszym zdaniem, jak wspominaliśmy na wstępie, gdzieś tak od 2013 zaczynają się absolutnie topowe produkcje YouTube’a. Swoją drogą fajnie było sobie przypomnieć, że kiedyś hitem był choćby Harlem Shake, o którym dziś już mało kto pamięta…

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑