Z prochu powstałeś, w drzewo się obrócisz

Opublikowano Marzec 1, 2015 | przez lucky bastard

g+é+-wna

Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz. Złamać tej odwiecznej zasady nie złamiesz, ale uważajcie – da się ją nagiąć. Naprawdę. To nie kit. Spokojnie jednak, ci marzący o nieśmiertelności niech lepiej się obudzą (albo trochę poczekają – http://wyszlo.com/projekt-avatar-rosjanie-chca-wynalezc-niesmiertelnosc/ ), a wszyscy inni niech posłuchają nowej, ulepszonej wersji biblijnej frazy: z prochu powstałeś, w drzewo się obrócisz.

drzewo1

Tak jest. Taka alternatywa istnieje. Pewna włoska firma wymyśliła i wprowadziła do produkcji eko-przyjazne pożegnanie, ale ta eko-przyjazność nie kończy się na biodegradalności trumny (bo to cecha z grubsza licząc niemal wszystkich trumien), ale idzie o wiele dalej. Kluczem jest kapsuła, w której umieszcza się twoje ciało. Nie samo jednak, bowiem na kapsule znajdzie się małe drzewko, które potem ukorzeniać się będzie i na początku wzrastać – cóż, brzmi nieco brutalnie, ale takie nie jest – karmiąc głównie tobą.

Teraz wszystko zależy od indywidualnego postrzegania takiego procesu. Jedni uznają, że to wręcz świętokradztwo robić z człowieka, było nie było, formę nawozu. Ale znajdą się i tacy, którzy stwierdzą, że w ten sposób ciało, dając w gruncie rzeczy początek życiu drzewa, przenosi swoją cząstkę w nie.

Tu mała dygresja: wiecie, że coraz większą popularnością cieszą się metalowe trumny? Dlaczego? Żeby było większe zabezpieczenie przed chcącymi nas popodgryzać. Czyli odchodząc, jednak interesuje nas często, co się potem z nami stanie. I tak jak niektórzy chcą być skremowani, umieszczeni w urnie i by ich prochy pozostały w domu, tak pewnie znajdą się tacy, którym „drzewna” forma pożegnania da nieco więcej komfortu, specyficznego ukojenia.

drzewo2

Pomyślcie: zamiast cmentarza, powstałoby coś na kształt  świętego lasu, gdzie każde drzewo przypomina jakąś osobę. Nie martwy kamień staje się twoim symbolem, a mające swój cykl drzewo, wciąż uczestniczące w życiu.

Tak, to brzmi całkiem ciekawie.

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑