Zastanawialiście się kiedyś, ile warte jest wasze ciało? Przeczytajcie

Opublikowano Czerwiec 24, 2014 | przez MB

Falun Gong demonstartors dramatize an il

Czarny rynek kwitnie jak niezapominajki w maju. Zwierzęta, ropa, sperma, podrabiane Lego, co tylko chcecie. Naturalnie najbardziej pożądane są ludzkie organy. Zobaczcie, co oszacowali specjaliści z Finance Degree Center.

 Gdybyście jakimś cudem zdecydowali się na sprzedanie wszystkich organów, nie myśląc wcześniej, że jest to równoznaczne ze śmiercią całego organizmu, moglibyście zarobić 551, 473 dolary. Oczywiście ta informacja to jedynie ciekawostka. Życie jest bezcenne.

Paserzy najwięcej są skłonni zapłacić za nerkę. Jej cena to 262 tysiące dolarów. Zaraz za nią plasuje się wątroba – 157 tysięcy. Zaskakująco tanie jest za to ludzkie serce. Można je nabyć już za 119 tysięcy baksów. Ale to sumie i tak dużo. Dalej ceny są zdecydowanie mniej zabójcze.

Ludzka cera, jakkolwiek można jej człowieka pozbawić, to równowartość 2640 dolców. Jelito cienkie – 2519. Gałki oczne, które najwyraźniej bardzo łatwo znaleźć na ulicy, to tylko 1525 dol. Powyżej tysiąca amerykańskich zielonych stoją jeszcze tylko pęcherzyk żółciowy i czaszka z pełnym uzębieniem – odpowiednio 1219 i 1200. Za pozostałe czarny rynek chce płacić marne grosze.

607 dolarów za pełny skalp? Dżizas, nowa fryzura Cristiano Ronaldo kosztowała więcej. Śledziona i żołądek za 508 dol.? To jest nieco ponad 1500 zł. Wolelibyśmy zarobić tę kasę w inny sposób, na przykład pracując przez miesiąc w Macu. Ramię wyceniane jest jeszcze niżej – 500 dolców –  jednak 386 dolarów za rękę z przedramieniem to rozbój w biały dzień. Za 1178, 30 zł w Polsce można opłacić rachunki, kupić kilka podręczników i podetrzeć sobie dupę – zdecydowanie nie warto za tyle pozbawić się kończyny.

Zastanawialiście się kiedyś, ile jest warte wasze ciało? Nie róbcie tego nigdy więcej. To się może opłacać tylko w Azji i w filmach sensacyjnych.

Na czarnym rynku cenni jesteście dopiero martwi.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑