Zawodowiec: klasy o profilu call center? Podrzucamy Ministerstwu Rozwoju kolejne propozycje

Opublikowano Listopad 29, 2016 | przez MB

call center

Ministerstwo Rozwoju w trosce o przyszłość polskiej młodzieży przekazało do Ministerstwa Edukacji Narodowej pozytywnie zaopiniowany wniosek o utworzeniu w szkołach średnich klas zawodowych o profilu call center. Uczniowie mieliby w nich zdobyć wiedzę z zakresu obsługi programów komputerowych, korzystania z systemów sieciowych i nawijania klientom makaronu na uszy, a także na wczesnym etapie edukacji przekonać się jak niewiele ma im do zaoferowania rynek pracy w Polsce. Idąc tym tropem obu wspomnianym ministerstwom podsuwamy pod nos wniosek o utworzenie następnych absurdalnie brzmiących klas, dzięki którym młodzi ludzie mieliby większe szanse na zrobienie kariery w niewdzięcznych zawodach. Czekamy na akceptację.

Klasy o profilu obsługi klienta w McDonald’s

Dzięki nim uczniowie poznaliby podstawy zdrowego żywienia, nauczyliby się dobrych manier i biegłej obsługi oprogramowania komputerowego, kasy fiskalnej oraz terminala, tym samym podnosząc swoje kwalifikacje niemal dwukrotnie. Na zajęciach praktycznych braliby lekcje gotowania, zgłębili techniki łączenia smaków i poznaliby sztukę estetycznego i efektownego serwowania potraw. Przy okazji oswajaliby się z publicznymi wystąpieniami, zaczęliby sprawnie konwersować i skutecznie zachęcać do skorzystania z bieżącej oferty dzięki odgrywaniu scenek rodzajowych typu „przychodzi baba do Maka” lub „klient prosi o 2 for You z powiększonymi frytkami”.

Klasy o profilu obsługi klienta w sieciówkach odzieżowych

W tego typu klasach młodzież mogłaby rozwijać swoje modowe pasje, poznawać projektantów oraz historię mody. Na zajęciach liznęłaby także projektowania wnętrz, nauczyła chodzenia po wybiegu i stylizowania manekinów. Na lekcje z obsługi oprogramowania komputerowego, kasy fiskalnej oraz terminala chodziłaby z dzieciakami z klasy o profilu obsługi klienta w McDonald’s. Największy nacisk kładziony byłby na wyrabianie narzuconych przez centralę norm, znajomość korporacyjnej hierarchii oraz wykształcenie w młodych ludziach nawyku pracy zmianowej i wyuczenie dobrej organizacji przydatnej do pogodzenia pracy w H&M z dzienną medycyną.

Klasy o profilu dystrybucji ulotek i prasy bezpłatnej

Uczniowie mieliby niepowtarzalną szansę nabycia wiedzy i umiejętności z zakresu marketingu bezpośredniego. Poznaliby techniki rozmowy z klientem, przykucia jego uwagi i zainteresowania ofertą. Lekcje ukierunkowane zawodowo byłyby dla młodych ludzi tym atrakcyjniejsze, że w większości odbywałyby się na świeżym powietrzu. Dzięki charakterowi zajęć, uczęszczająca na nie młodzież poznałaby dodatkowo topografię miasta. Z tak mocnym punktem w CV mogłaby rozdawać ulotki i gazety nawet w Warszawie.

Klasy o profilu pracy dorywczej na wakacje

Najbardziej wszechstronny i najbardziej wymagający z kierunków proponowanych przez nas nowych klas. Łączący w sobie elementy barmaństwa, kelnerstwa, zbierania owoców, handlu na plaży, turystyki i rekreacji, opieki nad zwierzętami, hotelarstwa, konserwowanie powierzchni płaskich i pracy w sektorze promocji. Co prawda przy tak napiętym planie lekcji w tych klasach zabrakłoby miejsca na przedmioty ogólnorozwojowe, takie jak matematyka, język polski, chemia lub biologia, ale za to każdy absolwent miałby pewną fuchę w Mielnie i duże szanse na sezonowy wyjazd na plantację winogron we Francji. Więcej o obiecujących perspektywach związanych z ukończeniem tej klasy piszemy tutaj: http://wyszlo.com/7-najbardziej-irytujacych-wakacyjnych-fuch/

Klasy o profilu bezpłatnych staży i umów śmieciowych

To już nawet nie typ klas zawodowych a rodzaj obozu przetrwania. W ramach tych zajęć uczniowie zostaliby wysłani z dala od domowych obiadów i musieliby przeżyć do pierwszego za siedemset pięćdziesiąt złotych i w miesiąc zdobyć dziesięcioletnie doświadczenie. Na zajęciach poznaliby najlepsze sposoby na znalezienie pożywienia w ekstremalnych warunkach oraz dowiedzieliby się jak zaparzyć dobrą kawę. Za swoją entuzjastyczną postawę nie dostawaliby ani dobrych ocen, ani pochwał, nauczyciele stawialiby przed nimi wyłącznie wysokie wymagania i kazali zostawać w kozie po lekcjach.

A o tym jak naprawdę wygląda praca w call center, Drogie Ministerstwa, piszemy tutaj: http://wyszlo.com/blaski-i-cienie-pracy-w-call-center-jakie-blaski/.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑