Zegarki dla każdego, czyli moda męska na Wyszło

Opublikowano Kwiecień 3, 2015 | przez ZP

Dla jednych zegarek to mniej więcej tak „istotna” część garderoby, jak skarpetki. Dla drugich – to najważniejszy element ubioru, wysyłający światu jasny sygnał: mam kasę, jestem poważnym graczem. My raczej należymy do grona entuzjastów tego rodzaju biżuterii, dlatego postanowiliśmy poświęcić jej na Wyszło trochę miejsca.

Zegarek bogacza

ulysse-nardin-maxi-marine-chronometer-manufacture-02

Założona w połowie XIX wieku szwajcarska firma ma jak dla mnie najpiękniejsze sikory na świecie. Niestety, w parze z urodą idzie też cena: przeważnie kosztują one + – kilkadziesiąt (kilkaset) tysięcy złotych. Dlatego też UN raczej nie zobaczycie na przegubach dłoni waszych kolegów z pracy czy klubu biegacza. Zegarki te noszą głównie poważni biznesmeni lub prezesi dużych firm. Szary Kowalski może się nimi pozachwycać w internecie. Albo przez wystawową szybę sklepu.

Zegarek sprawnego przedsiębiorcy/menedżera

Conquest_Heritage_1954_55512824

Zmieniamy markę, ale kraju nie – nadal zostajemy w Szwajcarii. To właśnie stamtąd pochodzi firma Longines, której sikory zawsze ceniłem za elegancję i subtelność. Naturalnie przeciętny zjadacz chleba nie może sobie na nie pozwolić, ale już człowiek, który zarabia trochę więcej – tak. Jak dobrze poszukacie, znajdziecie fajnego Longinesa za 5000-8000 zł. Dużo, ale jest to suma, którą fanatyk zegarków z niezłą pensją jest w stanie odłożyć.

Zegarek finansowego średniaka

zegarek-allegro-1

Każdy ekspert od zegarków powie wam, że jeśli już kupować coś na rękę, powinien być to produkt firmy, która robi sikory od lat. Takie są ponoć najtrwalsze / mają najlepsze mechanizmy. Pewnie racja, ale też ich ceny są najwyższe. Jeśli jednak człowiek ceni elegancję i chciałby mieć na przegubie coś z klasą, ale niekoniecznie za 10 000 pln, polecam firmę Empioro Armani. Jej wyroby są ładne i trwałe – sam mam jeden od trzech lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Cena też nie jest tragicznie wysoka: większość mieści się w przedziale 1000-2000 zł. W tymże można też dostać fajne zegarki Lacoste’a lub Tommy’ego Hilfigera.

Zegarek dla studenta

107-182-thickbox

Chcesz błysnąć w klubie efektownym sikorem, który wygląda na droższego niż rzeczywiście jest? A jednocześnie pasuje do t-shirta i jeansów? Polecam ci firmę Nautica. Ich zegarki prezentują się fajnie, podobnie jak cena. Widoczny na zdjęciu model kosztuje nieco ponad 650 zł. Dla niewprawnego oka wygląda przynajmniej na dwa razy droższy. Oczywiście ktoś może powiedzieć: a skąd student ma wziąć sześć stówek na taką biżuterię? Odpowiem: niech student przez kilka tygodni mniej pije plus zażyczy sobie na urodzinowy prezent od mamy i babć gotówkę, wtedy na pewno będzie mógł sobie pozwolić na coś od Nautiki.

PS. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w każdym z zaprezentowanych przedziałów cenowych jest znacznie więcej firm, których produkty można nabyć na rynku. Dlaczego więc wybrałem w tekście te a nie inne zegarki? Powód nr 1: ponieważ najbardziej mi się podobają. Nr 2: ponieważ z niektórymi z nich miałem doświadczenia i po prostu wiem, że poza wyglądem ich plusem jest trwałość.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑