Człowiek, który podbił świat w tygodniu, kiedy ty się opierdalałeś: dobry człowiek Filip Chajzer

Opublikowano Czerwiec 12, 2016 | przez MB

filip

Ciepło ci, wygodnie? Jesteś najedzony, wypoczęty, browar z kumplami zaliczony? Po pracy mała drzemka, osiem godzin w tyrce a potem laba? Ludzie, których opisujemy w tym cyklu, przekraczają granice własnych możliwości, pobijają rekordy i zostają sławni dzięki ciężkiej pracy, hartowi ducha i wyrzeczeniom. A ty co? Opierdalasz się. Głupio ci teraz?

Tym razem postanowiliśmy wyróżnić dobrego i poczciwego Filipa Chajzera, który całkowicie rozbroił nas swoją bezinteresownością i wyjściem do ludzi.

Popularny prezenter, z tych Chajzerów, rozpoczął na swoim prywatnym facebookowym fanpage’u fantastycznie altruistyczną akcję pod hasłem wielkiej zbiórki pieniędzy dla hospicjum dziecięcego „Promyczek”. Post został wrzucony dokładnie 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka a w główną fazę akcja charytatywna reportera Dzień Dobry TVN weszła właśnie w minionym tygodniu.

Jak do tej pory udało mu się już uzbierać prawie czterysta trzydzieści tysięcy złotych, a na rozliczenie czeka nadal osiemset wpłat dokonanych poprzez serwis DotPay. Po ich zaksięgowaniu suma może okazać się naprawdę pokaźna i znacząco wpłynąć na poprawę komfortu życia przebywających w hospicjum dzieciaków.

Trudno przypuszczać, że internautów do wpłacenia tak dużej ilości pieniędzy zachęciła pomysłowa nagroda, jaką Chajzer ufunduje temu: kto wpłaci na rzecz „Promyczka” najwięcej – rejs wyczyszczonym i gotowym już do odcumowania i ruszenia na pełne wody jachtem. Ewidentna sympatia, jaką wzbudza postać charyzmatycznego prezentera, po prostu obudziła w jego fanach także silnego ducha dobroczynności i chęci niesienia pomocy ludziom, którzy naprawdę jej potrzebują. Tym samym Filip Chajzer pokazał w jaki sposób należycie trzeba gospodarować swoją popularnością i dał przykład innym celebrytom, którzy więcej uwagi niż do lansu mogliby przykładać do promowania zwyczajnie ludzkich postaw.

Gwiazdy często nie zdają sobie sprawy z tego jak wielki wpływ mają na ludzi i jak wiele mogą zdziałać kilkoma zdjęciami na Facebooku lub Instagramie. Chajzer, choć może nie prowadzi swoich profili społecznościowych w szczególnie brawurowy sposób, to wie, w jaki sposób wykorzystać je w słusznej sprawie. I przede wszystkim prezentuje się w nich po prostu jako dobry człowiek.

Oby Chajzer uzbierał jak najwięcej.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑