Moda męska: jak się ubrać na Sylwestra?

Opublikowano Grudzień 29, 2015 | przez MB

gold

Przed nami Sylwester, czyli dzień, w którym wypada się dobrze bawić i ładnie wyglądać. W zależności od tego, gdzie go spędzacie, warto wiedzieć, jak się ubrać by nie narobić sobie wstydu zaraz przed Nowym Rokiem.

Bal

To oczywiście Sylwester w stylu bardzo oficjalnym, na który wydałeś całe swoje oszczędności, ale za to na zaproszeniu było napisane „Full evening dress” lub „White tie”. Na tego typu imprezy chodzi się głównie dla szpanu, więc twój ubiór powinien to odzwierciedlać. Dlatego na bal najlepiej wystylizować się na szlachcica, magnata lub wpływowego założyciela fundacji charytatywnej. Aby osiągnąć zamierzony efekt powinieneś koniecznie wbić się we frak lub w smoking, czyli stroje najbardziej formalne. Oczywiście nie może to być byle jaka stylizacja, ale od najlepszych i najdroższych producentów, lub nawet szyta na miarę u najbardziej prestiżowego krawca w mieście. Ludzie widząc cię wchodzącego do sali balowej powinni widzieć, że na ubranie wydałeś prawdziwą fortunę, a pieniądz nie gra dla ciebie roli.

Bal przebierańców

Wbrew pozorom to nadal bardzo modna forma witania Nowego Roku. Jeśli gustujesz w tego typu przebierankach, to wybierając dla siebie kostium powinieneś wziąć pod uwagę przebranie się za jedną z postaci, do której należał rok 2015. Posługując się tym kryterium polecamy ci wystąpić jako Andrzej Duda, Tomasz Lis, Adele albo Kanye West. Zawsze na czasie są kostiumy superbohaterów oraz Zorro. W tym sezonie sugerujemy również bycie przebierańcem-glutenem, przebierańcem-Trybunałem Konstytucyjnym oraz przebierańcem-postacią z „Gwiezdnych Wojen”. Wtedy na pewno wszystkich zaskoczysz i z pewnością wygrasz konkurs na najlepszy kostium.

Domówka

Gdy wybierasz się na imprezę do znajomych, możesz sobie pozwolić na mniej formalną stylizację, za to z odrobiną szaleństwa. Najlepszym rozwiązaniem na tę okoliczność będzie zestaw marynarka + t-shirt / koszula + dopasowane bawełniane spodnie. Z jednej strony zaprezentujesz się elegancko, ale bez przesady, z drugiej będziesz czuł się komfortowo i żadne sztywniackie wdzianko nie skrępuje twoich ruchów podczas wychylania kolejnej lampki szampana. I choć wydaje się, że pole do popisu jest ograniczone, to jednak złota lub srebrna marynarka bądź koszula w oryginalne, subtelne wzory na pewno wyróżnią cię spośród tłumu i sprawią, że poczujesz się absolutnie sylwestrowo i noworocznie. Tego dnia nie musisz się też obawiać kontrastowych kolorów i krzykliwych deseni. Śmiało popuść wodze wyobraźni.

Przed telewizorem

Jeśli wydaje ci się, że spędzając Sylwestra przed telewizorem, możesz wyglądać tak jak chcesz, to… masz absolutną rację. Zwróć jednak uwagę na to, że prawdopodobnie nie spędzasz go samotnie, a na przykład z dziewczyną lub żoną. Dlatego, jeśli marzy ci się wygodny dres, to niech to będzie dres odświętny i wyprany. Jeśli chcesz zarzucić na siebie zwykły t-shirt, to niech to będzie t-shirt ładny, ten z twoich lepszych, wyprasowanych i noszonych tylko podczas wyjątkowych okazji. Gdybyś pokusił się w dodatku o fajną, dobrze dobraną do twojej sylwetki koszulę, to już byłby właściwie szczyt elegancji jak na sylwka przy Polsacie i TVP 2. W marynarkę ewentualnie możesz się wbić podczas uroczystego odliczania, tak żebyś Nowy Rok przywitał jak prezes, a nie jak luj.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑