Piękna niepokorna: Elizabeth Banks, czyli pierwszorzędny MILF

Opublikowano Grudzień 28, 2016 | przez MB

Banks

Jej karierę śledzimy uważnie od czasu, kiedy występowała w „Hożych doktorach”, jednym z najlepszych seriali komediowych w historii telewizji. Raz, że jest charakterystyczną aktorką. Dwa, że za każdym razem, gdy ją widzimy, wygląda jeszcze lepiej. Trzy, że Elizabeth Banks to pierwszorzędny MILF.

Jej ostatnia głośna rola to Effie Trinket w „Igrzyskach Śmierci”. Tą rolą wyszła daleko poza swoje dotychczasowe aktorskie emploi i udowodniła, że nie została stworzona do grania wyłącznie słodkich idiotek w komediach romantycznych.

Amerykańska gwiazda dorastała w ciepłym, ale też pełnym dyscypliny i katolickich wartości domu. Zanim złapała bakcyla aktorstwa jeździła konno i… grała w baseball. Szło jej całkiem nieźle i być może na dobre związałaby się ze sportem, gdyby nie uraz nogi. Złamanie na szczęście nie okazało się poważne, ale podczas przerwy w grze, Banks wybrała się na przesłuchanie do szkolnego przedstawienia. Casting oczywiście wygrała i dostała swoją pierwszą rolę. Od tamtej pory właściwie nie schodzi ze sceny.

Banks4

Na koncie ma prawie siedemdziesiąt ról kinowych i telewizyjnych, m.in. w takich produkcjach jak „Seks w wielkim mieście”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”, „Niepokonany Seabiscuit”, trzy części „Spider-Mana”, „40-letni prawiczek”, „Vince niepokonany”, „W.”, „Zack i Miri kręcą porno”, „Dla niej wszystko”, dwie części „Pitch Perfect” oraz „Love & Mercy”. Wkrótce zobaczymy ją także w nowej kinowej wersji „Power Rangers”, gdzie wcieli się w upiorną Ritę. Przekrój filmów, w jakich zagrała, jest bardzo duży, co tylko potwierdza jej bezdyskusyjny talent.

Na ekranie najlepiej wychodzi jej trudna sztuka rozśmieszania widza, ale równie wiarygodna jest w rolach obyczajowych, sensacyjnych i fantastycznych. Potrafi być też piekielnie seksowna i podniecająca. Każdy rok aktorskiej kariery odsłania przed widzem jej następne, ciekawe wcielenia. Producenci doceniają jej wszechstronność i proponują jej bajońskie stawki. Ich szczodrość jednak szybko się zwraca, ponieważ Elizabeth Banks jest obecnie jedną z najbardziej kasowych aktorek w Hollywood. Jeszcze w 2016 roku została sklasyfikowana na trzydziestym drugim miejscu w zestawieniu aktorów obu płci  oraz na szóstym miejscu w zestawieniu pań.

Banks3

Wysokie miejsca w rankingach finansowych tej pięknej niepokornej w ogóle nas nie dziwią. Jesteśmy za to zaskoczeni, że regularnie omijają ją tytuły dla najpiękniejszych kobiet. W końcu Banks to gorąca laska z idealną figurą, w dodatku jest już po czterdziestce i ma dwóch synów, więc w naszym redakcyjnym topie hollywoodzkich MILF-ów plasuje się bardzo wysoko. Chętnie zagralibyśmy z nią niejeden epizod. Chociaż właściwie nie jesteśmy pewni, czy możemy sobie tak swobodnie świntuszyć na jej temat. Od kilku lat jest zamężna, ale to akurat pół biedy. Nasze wątpliwości aktualna wiara aktorki. Ze względu na męża przeszła na judaizm, który zażarcie praktykuje.

Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy jej zagorzałymi fanami.

Banks2

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑