Piękna niepokorna: Kate Beckinsale

Opublikowano Lipiec 6, 2016 | przez MB

kate 3

W podbijającym obecnie polskie kina filmie „Przyjaźń czy kochanie?” Kate Beckinsale wciela się w rolę wyrafinowanej Lady Susan Vernon. Na co dzień jednak daleko jej do grzecznej damy z powieści Jane Austen.

W świecie Hollywood aktorka ma opinię, nomen omen, pięknej niepokornej. Gwiazda, która regularnie znajduje swoje miejsce w rankingach najseksowniejszych kobiet globu, klnie jak szewc, jara jak smok, sądzi się w tabloidami (m.in. z Express Newspapers) a w stosunkach ze współpracownikami nie przebiera w słowach. Wygranie z nią jakiegokolwiek pojedynku słownego jest właściwie niemożliwe.

kate 2

Jej bojowa natura działa w dwojaki sposób. Z jednej strony uchodzi za osobę, z którą niełatwo się pracuje, a z drugiej od reżyserów otrzymuje szereg zróżnicowanych propozycji, dzięki którym aktorsko trudno ją zaszufladkować. Na pewno nie jest jedną z tych ślicznotek, która role otrzymuje wyłącznie po warunkach. Kilka ładnych panienek faktycznie zagrała, ale największą popularność i rozpoznawalność przyniósł jej udział w filmach z cyklu „Underworld”. Ponadto zagrała także w „Van Helsing”, „Motelu”, „Cenie prawdy”, „Pamięci absolutnej” i „Kontrabandzie”, czyli w produkcjach, w których piękne kobiety mają twarde charaktery.

Swój talent i wszechstronność odziedziczyła po rodzicach. Jej matką jest znana z roli w „Sensie życia wg Monty Pythona”, a przede wszystkim w wielu telewizyjnych przedsięwzięciach, Judy Loe. Z kolei Richard Beckinsale, ojciec Kate, to słynny w latach siedemdziesiątych komik kojarzony m.in. dzięki „Rising Damp”. Dzięki Judy i Richardowi nasza bohaterka nie tylko zyskała aktorski dryg, ale także zdobyła bardzo solidne wykształcenie. Jako nastolatka najpierw wygrała konkurs literacki organizowany przez prestiżową brytyjską księgarnią, a potem zdała na wydział literatury francuskiej i rosyjskiej w Oxfordzie (w Oxfordzie!). Będąc na trzecim roku swoją edukację kontynuowała w Paryżu. Na blachę zna więc język francuski.

Mając przed sobą wielką naukową przyszłość zdecydowała się poświęcić życie aktorstwu. W swojej biografii ma epizod przynależności do grupy teatralnej, która swego czasu była znana w całej Anglii i brała na tapetę m.in. dzieła Czechowa. Dzięki temu Beckinsale w małym palcu ma także klasykę literatury.

kate

Ci, którzy lubią kolekcjonować ciekawostki, będą zachwyceni informacją, że aktorka okazyjnie pracowała także jako modelka. Ten epizod przyniósł jej występy w teledysku George’a Michaela do utworu „Waltz Away Dreaming” a także w reklamach takich marek jak Gap, Absolut i Coca-Cola. W japońskiej telewizji reklamowała szampon Lux.

Jeśli zaciekawiła was jej postać, dołączcie do ponad stu siedemdziesięciu sześciu tysięcy osób, które folołują ją na Instagramie: https://www.instagram.com/katebeckinsale/.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑