Prisma – aplikacja, która opanowała sieć w kilkanaście godzin

Opublikowano Lipiec 12, 2016 | przez MB

Prisma

Czy walle waszych znajomych zrobiły się nagle bardzo artystyczne i wyglądają jak galerie sztuki? Jeśli tak, to wiedźcie, że zapanowała moda na Prismę.

Trend na nową aplikację iOS rozwija się w błyskawicznym tempie. Wkrótce wszystkie media społecznościowe będą przypominać muzeum malarstwa ekspresjonistycznego, a każdy wasz znajomy postaci z obrazów Francisa Bacona, Bernarda Buffeta albo Edvarda Muncha. Wystarczy, że przebojowa apka zacznie być dostępna na Androidzie. Póki co mogą z niej korzystać tylko użytkownicy iPhone’ów jednak wkrótce ma się to zmienić i wówczas już nic nie powstrzyma Prismy.

Prisma 2

Fenomen programu oparty jest na bardzo efektownych filtrach, dzięki którym użytkownicy mogą przerobić swoje zdjęcia tak żeby wyglądały jak dzieła sztuki współczesnej, fragmenty komiksu albo bajeczne kolaże (intensywność efektu zależy od intuicyjnego stopniowania). W sumie do wyboru jest aż dwadzieścia różnych nakładek (a będzie ich znacznie więcej), każda w innym stylu i dająca użytkownikowi odmienny rodzaj szczęścia. Prisma jest w dodatku bardzo prosta w obsłudze, wykorzystuje chmurę oraz połączenie z internetem i od razu po otwarciu przekierowuje do aparatu, zatem dodawanie filtrów odbywa się na bieżąco (oczywiście można edytować istniejące już zdjęcia). Jeszcze szybciej przebiega wrzucenie fotki na Facebooka, Instagrama i Twittera i to właśnie tam możecie w tej chwili obejrzeć najwięcej profilówek i samojebek przerobionych za pomocą modnej aplikacji.

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. Twórcy Prismy już snują plany o całkowitym podbiciu rynku. Oprócz wersji na Androida apka niedługo będzie oferować nakładanie filtrów na wasze nagrania wideo. Rosyjska firma Prisma Labs nie przewiduje za to pozyskiwania opłat za pobranie aplikacji, co naturalnie jest bardzo zaskakujące. Prawdopodobnie jednak wprowadzi coś na kształt konta premium albo dodatkowych płatnych filtrów.

Prisma 3

Wszystko wygląda pięknie, jest szał i nowy internetowy trend, ale projekt pod tytułem Prisma ma też drugą stronę medalu. Oprogramowanie wykorzystane do stworzenia aplikacji ponoć bardzo mocno ingeruje w prywatność osób, które ją zassały a informacje o użytkownikach wędrują prosto na rosyjskie serwery. Za tym idzie także kilka punktów regulaminu zapisanych małym druczkiem, których prawdopodobnie nikt nigdy nie przeczytał i nie przeczyta. Jeśli więc mocno pilnujecie tego, żeby wasze dane nie fruwały frywolnie po sieci, lepiej jest się dwa razy zastanowić przed pobraniem Prismy.

Oczywiście trend jest trendem, o apce zrobiło się bardzo głośno, w dodatku efekty jej działania wyglądają naprawdę nieźle, więc poleciało. Pobrania aplikacji można liczyć już w milionach. Na trend załapali się również celebryci, w Polsce m.in. Marzena Rogalska i Maffashion. W Internecie oprócz zdjęć zrobionych przez gwiazdy hulają także przerobione zdjęcia polityków, w tym Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Wszyscy o apce mówią, wszyscy o apce piszą. A na to, żeby Prisma opanowała sieć i zawładnęła umysłami Internautów wystarczyło zaledwie kilkanaście godzin.

Obłęd.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑