Zawodowiec: profesje przyszłości

Opublikowano Grudzień 23, 2016 | przez MB

zawody

Jeżeli aktualnie zastanawiasz się nad zmianą branży, poszukujesz ciekawszego zajęcia lub po prostu szukasz roboty, w której zarobisz konkretny hajs, to mamy dla ciebie radę – spójrz w przyszłość. Świat idzie do przodu a rynek pracy wraz z nim. Już wkrótce największym wzięciem będą cieszyły się zawody, które dziś dopiero raczkują. Być może odnajdziesz się w którymś z nich.

Social Media Specialist

W dobie rozwijających się w zawrotnym tempie mediów społecznościowych, każda osoba, która będzie w stanie ogarnąć wszystkie funkcje Facebooka, poznać sekrety Snapchata, wylansować się na Instagramie i nadążyć za wszystkimi modnymi aplikacjami będzie na wagę złota. Już teraz te umiejętności są wysoce cenione przez agencje reklamowe, serwisy internetowe, domy mediowe, instytucje kultury, firmy spożywcze, sieci odzieżowe, sieci gastronomiczne, duże i małe przedsiębiorstwa, sklepy ze sprzętem RTV, galerie sztuki… właściwie przez wszystkich pracodawców. Wyobraź sobie zatem jak ten rynek będzie hulał za pięć, dziesięć lat, kiedy Tinder, WhatsApp, Pinterest i inne będą już uznawane za paździerz a wszyscy użytkownicy przerzucą się na apki, których jeszcze nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Warto już teraz nadrabiać zaległości, czytać fachową literaturę i założyć sobie konta wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. W przyszłości możesz mieć z tego niezły hajs.

Specjalista IT

Ten zawód znalazł się tu przez wzgląd na pragmatycznych czytelników. Wyobrażamy sobie bowiem, że nie wszyscy muszą czuć do niego miętę i że na pierwszy rzut oka nie musi zachęcać do zainteresowania się nim. Szczególnie, że zazwyczaj koleś z IT kojarzy się z nudnym informatykiem, dla którego najlepszym rozwiązaniem każdego problemu jest reset komputera. Prognozy wskazują jednak na to, że zapotrzebowanie na kolesi z IT z każdym rokiem będzie wyłącznie rosło aż w 2020 roku będzie aż dwieście dziewięćdziesiąt tysięcy miejsc pracy w tym sektorze. Technologia, podobnie jak media społecznościowe, cały czas idzie do przodu, stanowiska pracy zmieniają swój charakter, korporacje radzą sobie znakomicie i podążają z duchem czasu, a urządzenia mobilne powoli wypierają stacjonarne. Będzie więc co robić. Szkoda by było w takim razie przegapić taką okazję zamykając się na sektor IT ze zwykłego uprzedzenia i niechęci do rozciągniętych swetrów.

Coach

Doskonale wiemy, co sobie myślicie i dlaczego robicie takie duże oczy. Coach to przecież jeden z najbardziej żenujących zawodów, jaki wykreowała ludzkość. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu jest mnóstwo ludzi podatnych na jego motywacyjny bełkot. Co więcej, takich ludzi będzie przybywało. Szkolenia będą więc cieszyły się ogromnym powodzeniem. Zarówno te dla osób prywatnych, jak te organizowane przez korporacje i przedsiębiorstwa. Mit coachingu będzie żył jeszcze przez wiele lat, więc może warto zastanowić się, co by w tym temacie pokombinować. Podnoszenie kwalifikacji, udoskonalanie umiejętności interpersonalnych, obycie z wystąpieniami publicznymi i inne takie to rzeczy, które wielu pracodawców bardzo sobie ceni, dlatego potencjalni pracownicy chętnie idą w tym kierunku. Może ty też powinieneś?

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑